A-KUMULACJE 2021, Kaliskie Biennale Sztuki – zaproszenie do udziału

Zapraszamy artystów związanych z Kaliszem do udziału w wydarzeniu, które daje po raz trzeci szansę prezentacji najnowszych dokonań na polu sztuki. Wspólnie stwórzmy wystawę, która zintegruje lokalne środowisko artystyczne i pomoże uchwycić najnowsze tendencje i kierunki w sztukach wizualnych, uprawianych przez twórców związanych z Kaliszem!

Na konkursowej wystawie chcemy zaprezentować szerokie spektrum działań artystycznych oraz twórców reprezentujących różne pokolenia. Czekamy na zgłoszenia wszystkich artystów i artystek profesjonalnych mieszkających i tworzących w Polsce lub za granicą, którzy:

– urodzili się w Kaliszu,

– studiowali lub pracowali w Kaliszu na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu

(Kolegium/Instytut/Wydział Pedagogiczno-Artystyczny) lub

– są aktualnie mieszkańcami miasta Kalisza.

Do konkursu można zgłosić dwie prace wykonane w dowolnej technice, ewentualnie jeden dyptyk lub jeden tryptyk, powstałe w latach 2019-2021. Przyjmujemy prace w mediach tradycyjnych (malarstwo, grafika, rzeźba, ceramika, fotografia)  oraz współczesnych (video art, instalacja, sztuka internetu, dźwięk, performance, etc.)

Konkurs jest organizowany przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu we współpracy z Miastem Kalisz, Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej oraz Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu.

ZGŁOSZENIA:

Przyjmowanie zgłoszeń przedłużamy do 7 marca 2021 r.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem i przesłać swoje prace, opisane zgodnie z wytycznymi regulaminowymi, wraz z biografią, wypełnioną kartą zgłoszeniową podpisaną własnoręcznie i załącznikami, na adres akumulacje2021@tarasin.pl

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można pobrać tu:

karta zgłoszenia

regulamin

WERNISAŻ KONKURSU odbędzie się
w dniu 15 kwietnia 2021 r. o godz. 19.00.
a finisaż z wręczeniem nagród odbędzie się
20 maja 2021 r. o godz. 19.00. ZAPRASZAMY!!!