36. Konkurs Plastyczny Świat Dziecka – wystawa pokonkursowa

1 czerwca 2021 roku o godzinie 12:00 podczas uroczystego wernisażu rozpoczęliśmy prezentację wystawy pokonkursowej 36. Konkursu Plastycznego Świat Dziecka.

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu jak co roku,  zaprosiła dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat do udziału w konkursie, który przeznaczony jest dla dzieci w następujących grupach wiekowych:

I grupa: 5-7 lat
II grupa: 8-10 lat
III grupa: 11-13 lat
IV grupa: 14-16 lat

Tematyka prac była dowolna. Każdy uczestnik mógł nadesłać tylko jedną pracę. Na konkurs wpłynęło 661 prac. Zaproszeni do jury konkursu  artyści plastycy  Izabella Symanowicz, Przemysław Dunaj i Janusz Lewandowski, nagrodzili  20 autorów, natomiast wyróżnili 62.

Nagrody zostały wręczone w dniu wernisażu 1 czerwca 2021 r. o godz. 12.00, po którym zaprosiliśmy gości obecnych w Galerii do naszej Zielonej Strefy, na warsztaty z sitodruku z Basią Bilon.

Wyniki konkursu zostały umieszczone na stronie Galerii www.tarasin.pl w zakładce aktualności a informacje w formie pisemnej otrzymali wyłącznie laureaci.

Tegoroczna wystawa pokonkursowa eksponowana będzie w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w dniach 1 – 12 czerwca 2021 r.

Do wystawy został wydany katalog, zawierający reprodukcje nagrodzonych prac i spis wyróżnionych. Kuratorką  konkursu i wystawy pokonkursowej jest Ewa Cierniak