ZIELONA SZTUKA 5 – WERNISAŻ WYSTAWY POPLENEROWEJ

W dniu 18 października o godzinie 17.00 Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zorganizowała w kaliskim Ratuszu wernisaż wystawy projektu Zielona Sztuka 5. Wystawa jest prezentacją plenerowych prac uczestników i składa się z trzech części, zlokalizowanych w Ratuszu, Galerii Sztuki im. Jana Tarasina oraz w przestrzeni Parku Miejskiego. Wystawę będzie można oglądać w terminie od 18.10 do 05.11.2019 r.

Zielona Sztuka 5 to kolejna edycja pleneru artystycznego dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. W tym roku plener odbył się w dniach 19-28 lipca, a jego oferta skierowana została do młodzieży w wieku 13-18 lat z Kalisza i Kamieńca Podolskiego na Ukrainie, który od wielu lat jest miastem partnerskim Kalisza. Naszym działaniom towarzyszyła idea sztuki ziemi (land art), która wyznaczyła kierunek warsztatów, rozmów i dyskusji. Program pleneru skoncentrowany był na badaniu relacji pomiędzy naturą a kulturą oraz na uważnym obserwowaniu otoczenia i podejmowaniu świadomych interwencji artystycznych w najbliższego otoczenia. Do współtworzenia tego wyjątkowego wydarzenia zaprosiliśmy artystów reprezentujących rozmaite media, formy wypowiedzi artystycznej i języki artykulacji. Artyści nie tylko zaproponowali ciekawe i kreatywne zajęcia, ale aktywnie pracowali razem z młodzieżą, a efekty tej współpracy możemy oglądać na dokumentacji fotograficznej, którą zgromadziliśmy. Niektóre z proponowanych zadań były bowiem działaniami o ulotnym, efemerycznym charakterze.

Do udziału w warsztatach zaproszono takich artystów i edukatorów jak: Artur Żmijewski, Mikołaj Poliński, Michał Szlaga, Jarosław Koziara, Natalia Czarcińska, Bogusława Kowalczyk, Marta Kościańska, Adrian Kempa.

Uczestnicy:
Bohush Anzhelika
Diana Katerniuk
Alona Kira
Yuliia Kushnir
Kykytnik Dariia
Vladislava Kvasnyovska
Milena Melekestseva
Antonina Mylymuka
Liliia Prybaten
Yurii Syntyk

Kamila Fibingier
Zuzanna Ignaszak
Hanna Jakubowska
Eliza Juszczak
Bogna Marcinkowska
Hanna Maziec
Julia Militowska
Agata Pospiech
Maja Rolińska
Maria Wróblewska

Zielona Sztuka to projekt edukacyjny dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Kalisza. Współorganizatorami projektu byli: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz Koledż Kultury i Sztuki w Kamieńcu Podolskim. Partnerami projektu byli Fundacja Bęc Zmiana oraz Instax.

logotypy_wystawa-poplenerowa-zielona-sztuka-5

mapka-lokalizacji-prac_wystawa-poplenerowa-zielona-sztuka-5

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1011