ZBIÓRKA DLA DZIECI Z UKRAINY

W tym trudnym czasie pragniemy przyczynić się do wymiany dobrej energii pomiędzy obywatelami Ukrainy goszczącymi w naszym mieście. Ogłaszamy zbiórkę dla dzieci z Ukrainy, artykułów które mamy nadzieję pozwolą na twórcze ale też i zgodne z dziecięcymi upodobaniami, spędzanie wolnego czasu. Chcemy zorganizować dla nich także warsztaty artystyczne z przygotowaniem językowym, które poprowadzą studentki ze Lwowa (WPA Kalisz UAM Poznań)

Zachęcamy bardzo gorąco do przynoszenia do Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, NOWYCH materiałów plastycznych (kredek, pisaków, farb, bloków rysunkowych, plasteliny itp.) oraz kolorowanek, książeczek, gier planszowych i puzzli. Wszystkie te artykuły trafią do dzieci z Ukrainy, część  z nich wykorzystamy także podczas warsztatów.

Dary od Państwa przyjmujemy od poniedziałku do soboty. W poniedziałek od 10.00 do 16.00, we wtorek i środę od 10.00 do 18.00, w czwartek i piątek od 12.00 do 20.00, a w sobotę od 10.00 do 14.00. Możliwe będzie otrzymanie w ramach wymiany za podarunki albumów Tarasin „rzeczy, sytuacje i…”

O miejscu warsztatów i ich szczegółowym planie poinfrmujemy w późniejszym terminie.