Zaproszenie na wystawę Ziemowita Fincka „Utopiciel”

W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu od 2 marca do 8 kwietnia 2023 roku, będzie miała miejsce wystawa Ziemowita Fincka „Utopiciel”. Wernisaż, na który zaraszamy Państwa bardzo goraco odbędzie się w czwartek 2 marca o godzinie 19.00. Natomiast o godzinie 20.00, zaprosimy zebranych Gości na spotkanie autorskie z Ziemowitem Finckiem.

Ziemowit Fincek urodził się w 1988 roku w Kaliszu. W 2014 r. otrzymał dyplom magistra na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, wcześniej uzyskawszy tam tytuł licencjata. W latach 2011-2012 był stypendystą Accademia di Belle Arti di Venezia we Włoszech, gdzie studiował na Wydziale Malarstwa. W latach 2015-2016 studiował na Wydziale Szkła i Ceramiki ASP we Wrocławiu na kierunku projektowanie i sztuka szkła użytkowego i artystycznego. Jest finalistą Konkursu na Najlepszy Dyplom ASP w Gdańsku (2014). W 2015 roku debiutował na 22 pozycji w „Kompasie Młodej Sztuki”, by w 2016 roku znaleźć się na 14 miejscu. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne oraz udział w licznych wystawach zbiorowych, w tym „KREW-WERK” Fundacji Galerii Foksal w 2016 roku, czy ,,COMMUNITAS III” w  Kunsthaus Steffisburg w Szwajcarii. W roku 2022 Ziemowit Fincek uczestniczył w trzech rezydencjach artystycznych: ,,Pilotenkueche” w Lipsku (Niemcy), ,,Sharing future” w Ruse (Bułgaria) oraz ,,NEO RAUCH FOUNDATION – SommerAtelier” w Aschersleben (Niemcy).

Tak na swoją wystawę zaprasza Ziemowit Fincek (premiera wideo, 2 marca 2023, o godzinie 19.00).

Patronatem medialnym wystawę objęli:
Radio Centrum Kalisz, portal Calisia.pl oraz Ziemia Kaliska.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.