Zaproszenie na wystawę Sylwii Owczarek „Drogowskazy retrospektywne”

czwartek 14 marca 2024 roku, w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, zostanie otwarta wystawa Sylwii Owczarek zatytułowana „Drogowskazy retrospektywne”. Ekspozycja będzie prezentowana w przestrzeni Galerii Pulsar i pozostanie dostępna dla zwiedzajacych do 19 kwietnia 2024 roku.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 19.00, a o godzinie 20.00 zaprosimy wszystkich zebranych gości na spotkanie autorskie z Sylwią Owczarek.

Wystawa „Drogowskazy retrospektywne” Sylawii Owczrek jest realizacją Nagrody Publiczności „A-Kumulacji 2023, Kaliskiego Biennnale Sztuki”.

SYLWIA OWCZAREK – urodzona w 1987 roku. Wychowywała się w wielkopolskiej wsi Chełmce, która wpłynęła na jej poczucie tożsamości i współczesne wybory artystyczne. Ukończyła ceramikę w kaliskim Liceum Sztuk Plastycznych i rozpoczęła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku malarstwo. Naukę kontynuowała na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie w 2022 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. Prace wystawia w kraju i za granicą, m.in. w Japonii, Niemczech, Szwecji, Łotwie i Słowacji. Wykładowczyni i edukatorka, zawodowo związana z Muzeum Współczesnym Wrocław.

Czas trwania wystawy: od 14 marca do 19 kwietnia 2024 roku
Wernisaż: 14 marca 2024 roku (czwartek) godz. 19.00
Spotkanie autorskie: 14 marca 2024 roku (czwartek) godz. 20.00

Organizator:
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
Instytucja Kultury Miasta Kalisza