Zaproszenie na wystawę Cyprina Kościelniaka „Dzień świstaka”

W piątek 8 grudnia 2023 roku, w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, zostanie otwarta wystawa Cypriana Kościelniaka zatytułowana „Dzień świstaka”. Kuratorem wystawy jest dr Piotr Rypson. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 26 stycznia 2024 roku. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 19.00, a o godzinie 20.00 zaprosimy wszystkich zebranych gości na spotkanie autorskie z Cyprianem Kościelniakiem, które poprowadzi kurator wystawy.

Wystawa „Dzień świstaka” będzie prezentowana w dwóch przestrzeniach wystawienniczych w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina Kaliszu przy pl. św. Józefa 5 oraz w Galerii Sztuki im. prof. Andrzeja Niekrasza na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu przy ul. Nowy Świat 28-30.

Prace Cypriana Kościelniaka pokażemy także na 7 przystankach autobusowych, w ramach „Postoju ze Sztuką”.

Wystawa „Dzień świstaka” została wpisana w kalendarz wydarzeń związanych z obchodami Roku Braci Kościelniaków w Kaliszu.

A oto sobiste zaproszenie na wystawę „Dzień świstaka”, wypowiedziane przez samego Cypriana Kościelniaka.

Cyprian Kościelniak. Urodzony w Kaliszu w 1948 roku.
Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz na Wydziale Grafiki Użytkowej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; dyplom na ASP w Warszawie w 1974 roku w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego (projektowanie plakatu).
Zawodowo aktywny od 1973 roku jako grafik prasowy, ilustrator książek, projektant plakatów, czołówek filmowych, scenograf telewizyjny, dokumentalista i fotograf rzeczywistości wizualnej PRL.
Od 1987 roku mieszka w Holandii. Pracuje jako ilustrator prasowy. Współpracuje z gazetami holenderskimi, niemieckimi i amerykańskimi.

Czas trwania wystawy: od 8 grudnia 2023 do 26 stycznia 2024 roku

Wernisaż: 8 grudnia 2023 roku (piątek) godz. 19.00

Organizator:
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
Instytucja Kultury Miasta Kalisza

Partner wystawy:
Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu UAM w Poznaniu

Partnerzy Galerii:
Ergo Hestia, Polifarb Kalisz S.A., M&P Alkohole Wina Cygara

Patronaty medialne:
NN6T, SZUM, wkaliszu.pl, Calisia.pl, Radio Centrum, Ziemia Kalisk