Zapraszamy na wystawę „Schron” Adriana Kolerskiego

19 października 2023 (czwartek) o godzinie 19.00 otworzymy wystawę Adriana Kolerskiego pt. Schron.
Będzie to prezentacja projektu kuratorskiego Natalii Cieślak, nagrodzonego w 6. Konkursie dla kuratorów.

Wystawa Schron Adriana Kolerskiego przypominać będzie nieco scenografię z filmu science-fiction zanurzonego w dystopijnej atmosferze. Wypełniona obrazami i obiektami, które nawiązują m.in. do funkcji ochronnych, odzwierciedlać ma wizję rzeczywistości nieprzyjemnej, szorstkiej, chropowatej. Na horyzoncie wyczuwa się potencjalne zagrożenie.
W tej sytuacji zgromadzone w przestrzeni Schronu artefakty muszą na nowo określić swoje (prze)znaczenie…

Obiekty, do których nawiązuje artysta w swoich pracach, sugerują coś znanego, ale jednoznacznie nie informują, czym były, czym są i czym mogą się stać. Materia ugrzęzła w stanie zatrzymania – nie przynależy do stanu przeszłego, ale i jej przyszłość nie jest jeszcze uzgodniona. Sztuka Kolerskiego otwarta jest więc na spekulacje ze strony odbiorców i zachęca ich do badania potencjału rzeczy w odniesieniu do możliwych znaczeń, kreślonych w wyobraźni widzów.

W dniu wernisażu 19 października 2023 o g. 19.00 będzie można obejrzeć krótki film, w którym głos zabierają: kuratorka projektu – Natalia Cieślak oraz sam artysta – Adrian Kolerski.

Adrian Kolerski (ur. 1986) zajmuje się malarstwem, obiektem i wideo. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 2015–2017 prowadził zajęcia w Katedrze Multimediów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od 2017 roku pracuje jako asystent w 4 Pracowni Malarstwa na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureat Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Szczecina (dwukrotnie), Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Stypendium Twórczego Miasta Szczecin. Jego prace pokazywane były na wystawach w Zonie Sztuki Aktualnej w Szczecinie, Bunkrze Sztuki w Krakowie, BWA Warszawa, Fundacji Stefana Gierowskiego, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Narodowym w Krakowie i in. Mieszka i pracuje w Poznaniu i Szczecinie.

Zapraszamy do uczestnictwa w wernisażu i tradycyjnym spotkaniu z samym artystą i autorką koncepcji wystawy. Wystawa Schron Adriana Kolerskiego, to propozycja przygotowana specjalnie dla Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

Zachęcamy do pobrania zaproszenia w wersji online i udostępnianie go znajomym.

Patronaty medialne nad wystawą objęli:
NOTES NA 6 TYGODNI, Magazyn SZUM, Radio POZNAŃ, Radio Centrum, Ziemia Kaliska, CALISIA.PL

Partnerzy Galerii:
ERGO HESTIA, POLIFARB KALISZ S.A., M&P ALKOHOLE WINA CYGARA

Partnerem wystawy jest Akademia Sztuki w Szczecinie.

Oprawa graficzna wystawy: Daniel Szwed
Koordynacja wystawy: Jacek Różański
Producentem wystawy jest Galeria Sztuki im. Jana Tarasina – Instytucja Kultury Miasta Kalisza

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.