Wieczór finisażowy z Beatą Kotecką 30.03.2023

30 marca (czwartek) 2023 o godzinie 19.00 zapraszamy na wieczór finisażowy z Beatą Kotecką, autorką wystawy pt. „Tamten horyzont”. Cykl pracj jest zainspirowany doświadczeniem „inności” obcych miejsc i poczuciem potrzeby mierzenia się z własnymi wyobrażeniami na temat odległych horyzontów. Autorka pokazuje na wystawie rzeźby i tkaniny z nadrukiem. Formy plastyczne zostały wykonane z modelowanych i utwardzonych żywic epoksydowych. Prezentacja prac artystki od lat związanej z Kaliszem jest realizacją Nagrody Publiczności przyznanej podczas A-Kumulacji 2021, Kaliskiego Biennale Sztuki.


Na zdjęciu widok wystawy Beaty Koteckiej TAMTEN HORYZONT, fot. Jakub Seydak

W czasie gdy prace Beaty Koteckiej prezentowane są w Galerii Pulsar, sama autorka odbywa artystyczną podróż za nierozpoznanym jeszcze horyzontem. Artystka po powrocie do Kalisza podzieli się z publicznością swoimi wrażeniami i doświadczeniami, podczas finisażowego wieczoru autorskiego. Początek wydarzenia o godzinie 19.00, natomiast spotkanie autorskie z Beatą Kotecką zaplanowaliśmy na godzinę 20.00.

Wstęp na to wydarzenie jest WOLNY.


Na zdjęciu Beata Kotecka podczas wizyty studyjnej w Sewilli (materiały własne artystki)

Beata Kotecka – jest rzeźbiarką, prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z którym jest związana od czasów studiów. Pracuje na stanowisku profesora uczelni. Przewód habilitacyjny i doktorat uzyskała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest stypendystką programu Erasmus oraz programu ID-UB (Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza) w ramach którego realizuje projekt artystyczno-badawczy Touch-See-Feel. Z tego powodu, od początku zeszłego roku, gościła na Uniwersytecie w Sewilli w Hiszpanii, na Uniwersytecie of Beira Interior w Portugalii, Uniwersytecie Jordańskim w Ammanie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytecie Nahda w Egipcie. Jej podróżom do zagranicznych uczelni towarzyszą wystawy prac studenckich i twórczości własnej. Choć nie urodziła się w Kaliszu, mówi o nim, że jest jej miastem. Zakochana w swoim mieście z wyboru, od czasów studiów, marzy o realizacji w Kaliszu rzeźby tak miłej dla oka jego mieszkańców, jaką jest Flora.

Wystawę Beaty Koteckiej TAMTEN HORYZONT można oglądać do 8 kwietnia 2023 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu pl. św. Józefa 5.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.