Rzeka płynie – pokaz prac

Rzeka płynie –multimedialny pokaz prac uczestników warsztatów
28.08.2020 godz. 20.00
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Wartości jakie czerpiemy ze środowiska, stanowią w gruncie rzeczy odzwierciedlenie wiedzy. Wiedza wpływa na oczekiwania, jest czynnikiem bezpośrednio modyfikującym ocenę decyzji dotyczących ingerencji w środowisko. Im jest większa, tym ingerencje takie są trudniej akceptowalne. Dlatego tak ważna jest dla nas edukacja w temacie środowiska naturalnego. Postanowiliśmy zaprosić do współpracy osoby, które uświadomią nam, a szczególnie ludziom młodym, że regulacje, które wprowadza człowiek, powodują nieodwracalne zmiany w sprawnie działającym ekosystemie. Razem z Maciejem Garbowiczem stworzyliśmy projekt dedykowany Prośnie – Rzeka płynie, który składał się z prezentacji i działań fotograficznych w plenerze. Efekty naszych zmagań będzie można zobaczyć 28 sierpnia o godz. 20:00 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina. Serdecznie zapraszamy na pokaz multimedialny, podczas którego  zaprezentujemy prace uczestników warsztatów Rzeka płynie oraz nagrodzimy autora najciekawszego kadru – Aparatem FUJIFILM Instax Square SQ 6.

Maciej Garbowicz, który współtworzy z nami ten ciekawy projekt i ocenił jego wyniki, podsumował go tymi słowami:
Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach, jestem mile zaskoczony pozytywnym i żywym odbiorem poruszanych na warsztatach zagadnień.
Otrzymane prace świadczą o dużej wrażliwości plastycznej i pełnym zrozumieniu tematu przez wszystkich uczestników. Widzimy na nich zarejestrowany ruch, kolor i dynamikę płynącej rzeki w bardzo szerokim spektrum.
Mam nadzieję, że uczestnicy warsztatów sami będą wracali do pracy w tym obszarze, rozwijając swój warsztat artystyczny, a przy okazji poszerzając wiedzę o ekologii i środowisku rzecznym.

Uczestnicy warsztatów:
Daniela Berkowska
Jan Jakubowski
Julia Jastrzębska
Mikołaj Kęszycki
Nikodem Kęszycki
Zofia Kucharzak
Tymoteusz Ostrowski
Oliwia Rębowska

Maciej Garbowicz
Eksploruje nowe rzeki, zwłaszcza te mniejsze. Rzeki, rzeczki i strumyki ciekawiły go od dziecka. Intrygowało go, gdzie i jak się zaczynają. Jako nastolatek wędrował z plecakiem, wędką i  mapą, poznając meandry Prosny. Ten związek zaowocował nawet w postaci tematu jego pracy magisterskiej na wrocławskiej ASP, ponieważ związany był z rzekami i komponentami architektonicznymi w ich krajobrazie. Poza tymi poznanymi w ramach autorskiego projektu Prosna od źródeł udało mu się również pływać po innych często olbrzymich rzekach jak Nil w Afryce, Amur w dalekiej Rosji czy też nepalskich rzekach będących dopływami Gangesu w Himalajach. Równie dobrze wspomina te poznane na Kamczatce i basenie Morza Ochockiego. Ostatnim zrealizowanym projektem był wyjazd do Peru i Boliwii połączony z wędkarskim polowaniem w Amazonii na Golden Dorado.

Koordynacja projektu: Ewa Kopeć
Przygotowanie prezentacji multimedialnej: Anna Palusińska oraz Ewa Kopeć

Nagrodę w konkursie na najciekawszą realizację, aparat Instax, otrzymał Tymoteusz Ostrowski za pracę wideo. Gratulujemy!

Tymoteusz Ostrowski „Rzeka płynie”

Fotografie uczestników warsztatów:

Daniela Berkowska

Daniela Berkowska „Rzeka płynie”
Daniela Berkowska „Rzeka płynie”

Jan Jakubowski

Jan Jakubowski „Rzeka płynie”
Jan Jakubowski „Rzeka płynie”
Jan Jakubowski „Rzeka płynie”

Julia Jastrzębska

Julia Jastrzębska „Rzeka płynie”
Julia Jastrzębska „Rzeka płynie”

Tymoteusz Ostrowski

Tymoteusz Ostrowski „Rzeka płynie”
Tymoteusz Ostrowski „Rzeka płynie”

Zosia Kucharzak

Zosia Kucharzak „Rzeka płynie”
Zosia Kucharzak „Rzeka płynie”
Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.