Performans online: ON AIR Misa Shimomura, Mikołaj Poliński

Performans ON AIR
Misa Shimomura oraz Mikołaj Poliński
10.07.2020 godz. 19.00
Wydarzenie online: https://www.facebook.com/GaleriaKalisz/

Serdecznie zapraszamy do oglądania performansu online pt. ON AIR. Performanswykonają Misa Shimomura oraz Mikołaj Poliński 10 lipca o godz. 19.00. Wydarzenie będzie w całości transmitowane na żywo na profilu fb Galerii pod adresem: https://www.facebook.com/GaleriaKalisz/

Artyści, Misa Shimomura oraz Mikołaj Poliński o koncepcji performansu ON AIR:
„Tematem naszej improwizacji będzie „powietrze” (atmosfera „materia” w której przenoszone są fale dźwiękowe), przepływ powietrza oraz jego wpływ na akustykę.
Działanie ma się odbyć na „powietrzu”, warunki atmosferyczne będą miały bezpośredni wpływ na jego przebieg.
Jednocześnie myślimy o lekkości powietrza, atmosfery.
Pomimo, iż jest ono czymś absolutnie niezbędnym i nieustannie obecnym nie zwracamy na nie uwagi pozostaje ono niewidoczne.
Refleksja ta stanowi pośrednie nawiązanie do koncepcji wystawy Petit.
Istotna jest również, tak jak w poprzednich realizacjach, przestrzeń rozmowy, a więc porozumienia lub jego brak, przestrzeń pomiędzy koncepcją (partyturą), a tym co wydarza się „nieoczekiwanie” podczas performansu”.

Misa Shimomura
(ur.w 1977 r. w Mie w Japonii)
Pianistka, kompozytorka i improwizatorka. Zajmuje się głównie swobodną improwizacją i działaniami w obszarze sztuki współczesnej. W latach 1999–2006 wraz ze skrzypkiem i improwizatorem Saikou Miyajimą tworzyła w Kyoto duet neoklasyczny THIS=MISA×SAIKOU. Zainteresowana jest również relacją między przestrzenią, a dźwiękiem, jak również eksperymentami z nowymi instrumentami muzycznymi. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie.

Mikołaj Poliński
(ur. w 1977 w Poznaniu)
Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie uzyskał dyplom w 2001 roku. W latach 2001–2002 przebywał na stypendium DAAD w Berlinie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją przestrzenną, związkami między sztukami wizualnymi a muzyką i dźwiękiem. Prowadzi XVI Pracownię Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2003 roku prowadzi Galerię Naprzeciw (UAP).