Katalog do wystawy Cypriana Kościelniaka „Dzień świstaka”

Przedstawiamy publikację towarzyszącą wystawie Cypriana Kościelniaka „Dzień świstaka”, zorganizowanej przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu i prezentowanej od 8 grudnia 2023 roku do 26 stycznia 2024 roku. Kuratorem wystawy jest dr Piotr Rypson a prezentowana jest ona w dwóch przestrzeniach wystawienniczych: w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu i w Galerii Sztuki im. prof. Andrzeja Niekrasza na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM w Poznaniu.

Towarzyszący wystawie katalog-artbook wydany został w stu numerowanych egzemplarzach. Autorem koncepcji wizualnej publikacji jest Cyprian Kościelniak, za jego projekt, skład i przygotowanie do druku odpowiadają Dagny i Daniel Szwed. Artysta własnoręcznie numerował katalogi i opatrywał je swoim podpisem oraz rysunkiem.

Jak mówi sam autor „Dnia świstaka”: „Katalog ten jest prezentacją równoległą do wystawy. Są to szkice i ołówkowe wersje prac. Chciałem aby doraźna forma katalogu pokazała proces ostatnich lat”. 

Katalog liczy 28 stron połączonych oprawą szwajcarską. Druk wykonano na szarym papierze recyklingowym. Okładka została zrobiona z barwionego w masie papieru w kolorze zielonym. W katalogu oprócz ilustracji autorstwa Cypriana Kościelniaka zamieszczono jego tekst o wystawie oraz tekst kuratorski, oba w języku polskim i angielskim.

Koncepcja katalogu: Cyprian Kościelniak
Projekt graficzny i skład: Dagny i Daniel Szwed https://moonmadness.eu/
Tłumaczenie: Artur Skweres

Nakład: 100 egz.
Druk: Drukmania, Poznań
ISBN: 978-83-969786-0-8

Wydawca: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
Publikacja zrealizowana z budżetu Miasta Kalisza w ramach Roku Braci Kościelniaków.

Zdjęcia gotowego katalogu na stronę wykonała Anna Wolff