EABS – Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) – Koncert

 

Debiutancki krążek zespołu EABS – Repetitions ukłon w stronę  twórczości legendy polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy. Album jest analizą twórczości artysty z lat 1962-1967. To dawka utworów zaaranżowanych przez Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, dokumentów czy animacji.

Krążek został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzyczynych. Album przez niespełna dwa miesiące od premiery zebrał blisko 30 recenzjii pozytywne artykuły. Rozpisywano się o nim zarówno w mediach lifestyle’owych, na szeroko pojętych portalach muzycznych jak i w środowisku jazzowym. W tygodniku Polityka ukazał się bardzo obszerny artykuł o zespole w kontekście światowego renesansu jazzu.

Zespół swój debiutancki materiał prezentował już na dużych festiwalach – Spring Break w Poznaniu, XJazz w Berlinie, Good Vibe w Koszalinie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach czy Festiwalu Woodstock 2017. Oprócz tego EABS można było usłyszeć w ramach prestiżowych wydarzeń jak Giganci Polskiego Jazzu gdzie zespół występował wspólnie z Michałem Urbaniakiem.

EABS to tegoroczny laureat „EMOCJI” – nagrody przyznawanej przez Radio Wrocław KULTURA, w kategorii MUZYKA za kreatywne i nowoczesne rekonstruowanie muzycznej przeszłości, którego można doświadczyć odsłuchując debiutanckiego albumu grupy – Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda). Wcześniej projekt został wyróżniony nagrodą WARTO przyznawaną przez Gazetę Wyborczą. Płyta Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) została uznana płytą miesiąca magazynu Jazz Forum.

 

Skład zespołu:

Marek Pędziwiatr / klawisze / wokal)

Marcin Rak / perkusja

Vojto Monteur / gitara elektryczna

Paweł Stachowiak / gitara basowa

Spisek Jednego / gramofony

Olaf Węgier / saksofon

Jakub Kurek / trąbka

Bartosz Oleś / realizator dźwięku

 

Koncert realizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia Galerii.

<iframe width=”854″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/tPzaGLoSDhI?list=PLtsXJAkNmW6avgXNfdj9cM4eyVpmY4mt3″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.