Dzieci i śmieci – wystawa multimedialna w Galerii Pulsar

Dzieci i śmieci
04.09-09.10.2020 r.
Galeria Pulsar

W trosce o nasze środowisko wraz z Lasami Państwowymi – Nadleśnictwem Kalisz, zorganizowaliśmy akcję Dzieci i śmieci. Najmłodsi odbiorcy sztuki oraz uczestnicy warsztatów ZIELONA STREFA Galerii Sztuki im. Jana Tarasina sprawdzali stan naszych lasów, ilość śmieci, która się w nich znajduje. Zadanie dzieci polegało na wykonaniu reportażu fotograficznego śmieci, jakie pozostają w lesie po obecności człowieka. Razem z Beatą Kątną – specjalistką służby leśnej ds. edukacji leśnej z Nadleśnictwa Kalisz i Bogusławą Krassowską­­-Kowalczyk – animatorką kultury, rozmawialiśmy na temat przetwarzania i segregowania śmieci. Uczestnicy z przygotowanych materiałów wykonali tabliczki informacyjne, dotyczące czasu potrzebnego do biodegradacji tworzyw sztucznych. Kolejnym etapem był spacer w lesie i oznaczenie nimi znalezionych śmieci.

W warsztatach ZIELONA STREFA udział wzięli:

Hanna Antoniewicz, Grzegorz Bukowski, Julita Czarnasiak, Axel Guerreiro, Kaj Guerreiro, Hanna Jakubowska, Majka Kęszycka, Alicja  Koźlik, Antoni Kranc, Majka Kranc-Orłowska, Zuzanna Kranc, Antonina Kujawińska
Tymoteusz Kujawiński, Magdalena Mazurek, Igor Poklek, Lena Poklek,
Amelia Smigalska, Michalina Tomaszewska, Weronika Urban, Wojciech Urban, Alicja Żmuda.

Kurator wystawy: Ewa Kopeć

Fotorelację z naszej akcji można oglądać w Galerii Pulsar w dniach: 04.09-09.10.2020 r.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.