26.05.2022 finisaż „Have a nice cry!” z Bartoszem Zimniakiem

W czwartek 26.05.2022 o godzinie 19.00 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina spotka się z Wami Bartosz Zimniak, który wraz z Ewą Mrozikiewicz stworzył w naszej Galerii wystawę „Have a nice cry!💧”.

Prace Bartosza Zimniaka: „Nadmierność”, „Fala” i „Smutna ballada o Złotej Rybce”, wzbudzające wśród naszych widzów tyle poruszenia i dyskusji, bardzo wyraźnie organizują przestrzeń „Have a nice cry!💧” i zapraszają do wspólnego, niekiedy bardzo intymnego przeżywania uczuć artysty. Budzą wzruszenie i prowokują widzów do powrotu na wystawę i przebywania w niebieskiej, uwalniającej emocje przestrzeni. Rozmowa, jaka toczy się między rysunkami Ewy Mrozikiewicz i pracami Bartosza Zimniaka w „Have a nice cry!💧”, wpływa na atmosferę i nastroje panujące wśród widzów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji przekonać się o tym, serdecznie zapraszamy na czwartkowe spotkanie!

Bartosz Zimniak, dzięki swojej niezwykłej wrażliwości artystycznej i otwartości, pomoże Wam zrozumieć, dlaczego warto czasem powiedzieć: „Have a nice cry!💧”.

Finisaż wystawy będzie okazją do wspólnego wykonania rytuału parzenia niebieskiej herbatki z kwiatów Klitorii Ternateńskiej, którą częstujemy widzów dzięki partnerowi wystawy – firmie https://planteon.pl

Bartosz Zimniak (ur. 1991) – artysta intermedialny, wykorzystujący w swojej twórczości performance, instalacje, video-art oraz sztukę społecznie zaangażowaną. Porusza tematy związane z tożsamością, tradycją, przynależnością oraz zadaje pytania wokół szeroko rozumianego patriotyzmu i polskości. W 2013 roku ukończył kierunek Filozofia i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tytuł magisterski obronił na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na kierunku Intermedia. Od 2014 roku nieprzerwanie mieszka w Gdańsku, czerpiąc energię twórczą i siłę z kontaktu z morzem. W 2017 roku, w nadmorskiej dzielnicy Gdańsk – Nowy Port, założył Galerię Społecznie Zaangażowaną MEWKA, gdzie wraz z mieszkańcami, artystami i artystkami organizuje: wystawy, warsztaty oraz spotkania tematyczne. Mimo wielu sukcesów na płaszczyźnie artystycznej, doświadczył poczucia porażki egzystencjalnej, które zmotywowało go do rozpoczęcia nowej drogi w rozwoju duchowym. Wybrane wystawy, festiwale oraz nagrody: Międzynarodowy Festiwal Narracje (2015), Wyspa 3.0 Mapa i Terytorium (2015), Festiwal Młode Wilki, (2016), V Dwubiegunowe Spotkania Performerów (2017), Zrozumieć Sierpień Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk (2018), Wystawa PLaża: Galeria FWD: (2020), Kaliskie Biennale Sztuki A-Kumulacje (2017, 2019, 2021), Voyage, voyage: MEWKA. Galeria Społecznie Zaangażowana (2022), Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016), Finalista 15. edycji Konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2016). Wyróżnienie Prezydenta Miasta Gdańska za działalność artystyczno-społeczną (2018). Laureat Głównej Nagrody na XIII Festiwalu Filmów Jednominutowych (2018). Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2019), Stypendysta Miasta Gdańska (2021).

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.