26.05.2022 finisaż „Have a nice cry!” z Bartoszem Zimniakiem

W czwartek 26.05.2022 o godzinie 19.00 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina spotka się z Wami Bartosz Zimniak, który wraz z Ewą Mrozikiewicz stworzył w naszej Galerii wystawę „Have a nice cry!💧”.

Prace Bartosza Zimniaka: „Nadmierność”, „Fala” i „Smutna ballada o Złotej Rybce”, wzbudzające wśród naszych widzów tyle poruszenia i dyskusji, bardzo wyraźnie organizują przestrzeń „Have a nice cry!💧” i zapraszają do wspólnego, niekiedy bardzo intymnego przeżywania uczuć artysty. Budzą wzruszenie i prowokują widzów do powrotu na wystawę i przebywania w niebieskiej, uwalniającej emocje przestrzeni. Rozmowa, jaka toczy się między rysunkami Ewy Mrozikiewicz i pracami Bartosza Zimniaka w „Have a nice cry!💧”, wpływa na atmosferę i nastroje panujące wśród widzów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji przekonać się o tym, serdecznie zapraszamy na czwartkowe spotkanie!

Bartosz Zimniak, dzięki swojej niezwykłej wrażliwości artystycznej i otwartości, pomoże Wam zrozumieć, dlaczego warto czasem powiedzieć: „Have a nice cry!💧”.

Finisaż wystawy będzie okazją do wspólnego wykonania rytuału parzenia niebieskiej herbatki z kwiatów Klitorii Ternateńskiej, którą częstujemy widzów dzięki partnerowi wystawy – firmie https://planteon.pl

Bartosz Zimniak (ur. 1991) – artysta intermedialny, wykorzystujący w swojej twórczości performance, instalacje, video-art oraz sztukę społecznie zaangażowaną. Porusza tematy związane z tożsamością, tradycją, przynależnością oraz zadaje pytania wokół szeroko rozumianego patriotyzmu i polskości. W 2013 roku ukończył kierunek Filozofia i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tytuł magisterski obronił na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na kierunku Intermedia. Od 2014 roku nieprzerwanie mieszka w Gdańsku, czerpiąc energię twórczą i siłę z kontaktu z morzem. W 2017 roku, w nadmorskiej dzielnicy Gdańsk – Nowy Port, założył Galerię Społecznie Zaangażowaną MEWKA, gdzie wraz z mieszkańcami, artystami i artystkami organizuje: wystawy, warsztaty oraz spotkania tematyczne. Mimo wielu sukcesów na płaszczyźnie artystycznej, doświadczył poczucia porażki egzystencjalnej, które zmotywowało go do rozpoczęcia nowej drogi w rozwoju duchowym. Wybrane wystawy, festiwale oraz nagrody: Międzynarodowy Festiwal Narracje (2015), Wyspa 3.0 Mapa i Terytorium (2015), Festiwal Młode Wilki, (2016), V Dwubiegunowe Spotkania Performerów (2017), Zrozumieć Sierpień Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk (2018), Wystawa PLaża: Galeria FWD: (2020), Kaliskie Biennale Sztuki A-Kumulacje (2017, 2019, 2021), Voyage, voyage: MEWKA. Galeria Społecznie Zaangażowana (2022), Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016), Finalista 15. edycji Konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2016). Wyróżnienie Prezydenta Miasta Gdańska za działalność artystyczno-społeczną (2018). Laureat Głównej Nagrody na XIII Festiwalu Filmów Jednominutowych (2018). Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2019), Stypendysta Miasta Gdańska (2021).