Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaEdukacjaWARSZTATYRzeka płynie – pokaz prac

Rzeka płynie – pokaz prac

Rzeka płynie multimedialny pokaz prac uczestników warsztatów
28.08.2020 godz. 20.00
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Wartości jakie czerpiemy ze środowiska, stanowią w gruncie rzeczy odzwierciedlenie wiedzy. Wiedza wpływa na oczekiwania, jest czynnikiem bezpośrednio modyfikującym ocenę decyzji dotyczących ingerencji w środowisko. Im jest większa, tym ingerencje takie są trudniej akceptowalne. Dlatego tak ważna jest dla nas edukacja w temacie środowiska naturalnego. Postanowiliśmy zaprosić do współpracy osoby, które uświadomią nam, a szczególnie ludziom młodym, że regulacje, które wprowadza człowiek, powodują nieodwracalne zmiany w sprawnie działającym ekosystemie. Razem z Maciejem Garbowiczem stworzyliśmy projekt dedykowany Prośnie – Rzeka płynie, który składał się z prezentacji i działań fotograficznych w plenerze. Efekty naszych zmagań będzie można zobaczyć 28 sierpnia o godz. 20:00 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina. Serdecznie zapraszamy na pokaz multimedialny, podczas którego  zaprezentujemy prace uczestników warsztatów Rzeka płynie oraz nagrodzimy autora najciekawszego kadru – Aparatem FUJIFILM Instax Square SQ 6.

Maciej Garbowicz, który współtworzy z nami ten ciekawy projekt i ocenił jego wyniki, podsumował go tymi słowami:
Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach, jestem mile zaskoczony pozytywnym i żywym odbiorem poruszanych na warsztatach zagadnień.
Otrzymane prace świadczą o dużej wrażliwości plastycznej i pełnym zrozumieniu tematu przez wszystkich uczestników. Widzimy na nich zarejestrowany ruch, kolor i dynamikę płynącej rzeki w bardzo szerokim spektrum.
Mam nadzieję, że uczestnicy warsztatów sami będą wracali do pracy w tym obszarze, rozwijając swój warsztat artystyczny, a przy okazji poszerzając wiedzę o ekologii i środowisku rzecznym.

Uczestnicy warsztatów:
Daniela Berkowska
Jan Jakubowski
Julia Jastrzębska
Mikołaj Kęszycki
Nikodem Kęszycki
Zofia Kucharzak
Tymoteusz Ostrowski
Oliwia Rębowska

Maciej Garbowicz
Eksploruje nowe rzeki, zwłaszcza te mniejsze. Rzeki, rzeczki i strumyki ciekawiły go od dziecka. Intrygowało go, gdzie i jak się zaczynają. Jako nastolatek wędrował z plecakiem, wędką i  mapą, poznając meandry Prosny. Ten związek zaowocował nawet w postaci tematu jego pracy magisterskiej na wrocławskiej ASP, ponieważ związany był z rzekami i komponentami architektonicznymi w ich krajobrazie. Poza tymi poznanymi w ramach autorskiego projektu Prosna od źródeł udało mu się również pływać po innych często olbrzymich rzekach jak Nil w Afryce, Amur w dalekiej Rosji czy też nepalskich rzekach będących dopływami Gangesu w Himalajach. Równie dobrze wspomina te poznane na Kamczatce i basenie Morza Ochockiego. Ostatnim zrealizowanym projektem był wyjazd do Peru i Boliwii połączony z wędkarskim polowaniem w Amazonii na Golden Dorado.

Koordynacja projektu: Ewa Kopeć
Przygotowanie prezentacji multimedialnej: Anna Palusińska oraz Ewa Kopeć

Nagrodę w konkursie na najciekawszą realizację, aparat Instax, otrzymał Tymoteusz Ostrowski za pracę wideo. Gratulujemy!

Fotografie uczestników warsztatów:

Daniela Berkowska

daniela-berkowska2 daniela-berkowska-1

Jan Jakubowski

SONY DSCSONY DSCjan-jakubowski-2

Julia Jastrzębska

SONY DSCSONY DSC

Tymoteusz Ostrowski

tymoteusz-ostrowski tymoteusz-ostrowski2

Zosia Kucharzak

2 zosia-kucharzak2

 

Zgodnie z obowiązującymi obecnie restrykcjami sanitarnymi, Galeria zapewni Państwu komfortowe i bezpieczne zwiedzanie. Pokaz Rzeka płynie odbędzie się w Zielonej Strefie Galerii, gdzie w tym samym czasie może przebywać maksymalnie 20 osób. Przy wejściu do Galerii zapewniamy płyn do dezynfekcji rąk, rękawiczki i jednorazowe maseczki. Pracownicy Galerii udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X