Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaWYDARZENIAKINO (NA) SZTUKI„Wyjście przez sklep z pamiątkami” w reż. Banksy’ego – 10.09.2015

„Wyjście przez sklep z pamiątkami” w reż. Banksy’ego – 10.09.2015

Banksy – człowiek legenda, najważniejsza postać street artu. Nikt nie wie, jak wygląda i jak się nazywa, to znaczy ktoś tam na pewno wie, ale niewielu. Ponoć urodził się w Bristolu w 1974 roku, ponoć na pomysł, by przerzucić się z puszki ze sprayem na szablony, które przyniosły mu taką sławę, wpadł, gdy leżał pod wagonem towarowym, ponoć ma całkiem spore grono naśladowców i nieźle mu się powodzi. Ponoć jego prace znajdują się na całym świecie, jego wystawy odwiedzają gwiazdy Hollywood. Ponoć.

Jakub Socha

Banksy jednocześnie buduje i burzy legendę street artu, przypomina heroiczny okres (…) i kpi z tego, w jaki sposób sztuka ulicy zaczęła funkcjonować w późno kapitalistycznym obiegu towarów-znaków. Pokazuje przy tym, że oba te aspekty jego (i jego kolegów) działalności nie dają się od siebie oddzielić (…).

Jakub Majmurek

Chcieliśmy, aby nasz film zrobił dla street artu to, co „Karate Kid” dla sztuk walki. Żeby każde dziecko wyszło na ulice z puszką sprayu w dłoni. Skończy się tak, że nasz film może zrobić dla street artu to, co „Szczęki” dla surfingu.

Banksy

Przed filmem, o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości street artu opowie Katarzyna Koślacz.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X