Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaAktualnościPulsujące obrazy – warsztaty z cyklu „Jak smakuje sztuka?”

Pulsujące obrazy – warsztaty z cyklu „Jak smakuje sztuka?”

Na spotkaniu skupimy się na zmyśle słuchu w kontekście synestetycznego odbierania rzeczywistości. Czy kolory mają dźwięki? Czy można zagrać obraz? Dlaczego znany awangardowy malarz, Wassily Kandinsky, uważał, że jego obrazy są jak muzyka? Czy malarstwo abstrakcyjne jest głośniejsze niż realistyczne? Proste działania i zabawy pomogą nam usłyszeć sztukę wyraźniej niż zwykle.

Zajęcia poprowadzi Klaudia Rymarczyk.

„Jak smakuje sztuka?” to całoroczny cykl interdyscyplinarnych warsztatów rodzinnych dla dzieci w wieku 5-10 lat realizowany we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Punktem wyjścia do działania jest sztuka abstrakcyjna i twórczość Jana Tarasina, którego prace wielokrotnie pokazywane były również w CSW. Podczas spotkań prowadzonych przez doświadczonych edukatorów i artystów odpowiemy wraz z dziećmi na pytania o zmysłowy odbiór sztuki. Wykorzystamy zjawisko synestezji czyli połączenia zmysłów, a tym samym poznamy sztukę przez pryzmat smaków, zapachów, dźwięków, tekstu.

„Jak smakuje sztuka” to projekt edukacyjny dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Kalisza.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X