Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

NOC MUZEÓW

W sobotę 20 maja w godzinach 15.00-22.00 zapraszamy do obejrzenia wystaw:

Michał Szlaga – STOCZNIA i Sebastião Salgado – SERRA PELADA/ KOPALNIA ZŁOTA

oraz na specjalne wydarzenia przygotowane z okazji NOCY MUZEÓW.

 

15.00-19.00 „OKRĘTY Z DUSZĄ”- warsztaty rodzinne z tworzenia modeli okrętów, statków i łodzi.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni mistrzowie modelarstwa. Na warsztaty zapraszamy dziewczynki                   i chłopców od 10 roku życia wraz z opiekunami. Zapewniamy modele do składania. Zapisy przyjmujemy od 11 maja na email: galeria@tarasin.pl – liczba miejsc jest ograniczona.

 

20.00-22.00 „STOCZNIA GDAŃSKA” – spotkanie z Michałem Szlagą i dr inż. Waldemarem J. Affeltem

Michał Szlaga – fotograf i wykładowca gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2000-2013 zajmował się fotografowaniem Stoczni Gdańskiej. W 2016 roku do zbiorów paryskiego Centrum Pompidou trafiła kopia wystawy projektu „STOCZNIA” – prawie 60 obiektów muzealnych, (slajdy, odbitki muzealne, film oraz książka „Stocznia”).

dr inż. Waldemar J. Affelt, jeden z najwybitniejszych polskich znawców zagadnień dziedzictwa poprzemysłowego, turystyki industrialnej i ochrony zabytków techniki, znany i ceniony konserwator zabytków i działacz na rzecz ich ochrony. Współpracował z Michałem Szlagą przy projekcie „STOCZNIA”, opracował listę 17 zabytków dziedzictwa materialnego i niematerialnego tego wyjątkowego miejsca na mapie kulturalnej Polski.

 

15.00- 22.00 SPRZEDAŻ PLAKATÓW KOLEKCJONERSKICH z fotografiami Michała Szlagi (numerowane i sygnowane) na rzecz Fundacji Promocji Solidarności na remont modeli statków wyprodukowanych w Stoczni Gdańskiej, znajdujących się w historycznej Sali BHP.

 

plakat a3 1

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X