Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaEdukacjaWARSZTATYLaboratorium Genesis – spotkanie autorskie z Bogną Rząd

Laboratorium Genesis – spotkanie autorskie z Bogną Rząd

Laboratorium Genesis – spotkanie z Bogną Rząd, autorką wystawy Genesis w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

1

Bogna Rząd, Ogród Rozkoszy

Bogna Rząd jest projektantką mody, stylistką ubioru, autorką instalacji performance z pogranicza mody i sztuki, projektów multimedialnych, kostiumów do przedstawień scenicznych. W swojej twórczości inspiruje się historią sztuki, filozofią, religią, baśnią, teatrem i codziennymi spotkaniami z ludźmi.

Swoją najnowszą realizacją Genesis, prezentowaną w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, Rząd stawia pytania o sens stworzenia i kondycję współczesnego człowieka. Zbudowana przez nią wizualna struktura, pełna odniesień do obrazów z historii sztuki, jest syntezą sztuk przez nią uprawianych.

W czasie spotkania w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina projektantka opowie, jak powstała wystawa Genesis, a przy okazji wspomni o swojej drodze do teatru i pierwszej maszynie krawieckiej, o ubraniach od podszewki, o lekturach i spotkaniach z ludźmi, którzy ją prowokują do uprawiania twórczości, o niesłabnącej fascynacji sztuką Leonarda da Vinci, Hieronima Boscha, Mariny Abramović i wielu, wielu innych postaci.

Popołudnie z Bogną Rząd w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, 16 maja o g. 17.00, będzie również okazją do rozmowy z osobami zaangażowanymi w projekt Genesis.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X