Zielona Sztuka 5 – wystawa poplenerowa

POPLENEROWA WYSTAWA

W dniu 18 października o godzinie 17.00 Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu pragnie bardzo serdecznie zaprosić do kaliskiego Ratusza na wernisaż poplenerowej wystawy projektu Zielona Sztuka 5. Wystawa będzie prezentacją plenerowych prac uczestników i będzie składała się z trzech części, zlokalizowanych w Ratuszu, Galerii Sztuki im. Jana Tarasina oraz w przestrzeni Parku Miejskiego.  Wystawę będzie można oglądać w terminie od 18.10 do 05.11.2019r.

mapka-z-tekstem-300

Zielona Sztuka 5 to kolejna edycja pleneru artystycznego dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. W tym roku plener odbył się w dniach 19-28 lipca, a jego oferta skierowana została do młodzieży w wieku 13-18 lat z Kalisza i Kamieńca Podolskiego na Ukrainie, który od wielu lat jest miastem partnerskim Kalisza. Naszym działaniom towarzyszyła idea sztuki ziemi (land art), która wyznaczyła kierunek warsztatów, rozmów i dyskusji. Program pleneru skoncentrowany był na badaniu relacji pomiędzy naturą a kulturą oraz na uważnym obserwowaniu otoczenia i podejmowaniu świadomych interwencji artystycznych w najbliższego otoczenia. Do współtworzenia tego wyjątkowego wydarzenia zaprosiliśmy artystów reprezentujących rozmaite media, formy wypowiedzi artystycznej i języki artykulacji. Artyści nie tylko zaproponowali ciekawe i kreatywne zajęcia, ale aktywnie pracowali razem z młodzieżą, a efekty tej współpracy możemy oglądać na dokumentacji fotograficznej, którą zgromadziliśmy. Niektóre z proponowanych zadań były bowiem działaniami o ulotnym, efemerycznym charakterze.

Do udziału w warsztatach  zaproszono takich artystów i edukatorów jak: Artur Żmijewski, Mikołaj Poliński, Michał Szlaga, Jarosław Koziara, Natalia Czarcińska, Bogusława Kowalczyk, Marta Kościańska, Adrian Kempa.

Uczestnicy

Bohush Anzhelika

Diana Katerniuk

Alona Kira

Yuliia Kushnir

Kykytnik Dariia

Vladislava Kvasnyovska

Milena Melekestseva

Antonina Mylymuka

Liliia Prybaten

Yurii Syntyk

Kamila Fibingier

Zuzanna Ignaszak

Hanna Jakubowska

Eliza Juszczak

Bogna Marcinkowska

Hanna Maziec

Julia Militowska

Agata Pospiech

Maja Rolińska

Maria Wróblewska

 

grafika-logotypy

Zielona Sztuka to projekt edukacyjny dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Kalisza. Współorganizatorami projektu byli: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz Koledż Kultury i Sztuki w Kamieńcu Podolskim. Partnerami projektu byli Fundacja Bęc Zmiana oraz Instax.