Zaproszenie na wernisaż i wystawę Janusza Kokota „Poza horyzont”

W czwartek 21 października 2021 roku, w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac, związanego z Kaliszem malarza i rysownika, Janusza Kokota. Prezentacja ta jest próbą zdefiniowania artystycznej tożsamości, nacechowanej doświadczeniami wynikającymi z życia w odmiennej kulturze. Artysta zatytułował wystawę „Poza horyzont” i, jak sam pisze w  teście wiodącym do tej prezentacji, jest to wyraz tęsknoty za przekraczaniem granic i odkrywaniem nieznanego… w sobie samym. Swojego wsparcia w organizacji tego wydarzenia udzielili Fundacja BLESS oraz firma IGNASZAK. Do oglądania prac w ramach prezentacji „Poza horyzont” zapraszamy do 27 listopada 2021 roku.

Wystawę w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu tworzą prace, które powstały w latach 2013-2021. Są to cykle stworzone na papierze, w technice pasteli olejnej i ołówka. Miejscem ekspozycji prac składających się na wystawę „Poza horyzont” będzie wnętrze Galerii wraz z integralna jej częścią zwaną Galerią Pulsar, oraz wiaty przystanków autobusowych w ramach cyklu Postój ze Sztuką.

Wszystkich Państwa, którzy nie mogli być z nami tego wieczoru, zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmowego zaproszenia na wystawę.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.