Zapraszamy na wystawę Wojciecha Zamiary

2 lutego 2023 (czwartek) o g.19.00 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina otworzymy dla Państwa wystawę Wojciecha Zamiary pt. Ty pójdziesz górą, a ja doliną.

Twórczość Wojciecha Zamiary charakteryzuje estetyczny minimalizm oraz operowanie paradoksem. W jego postawie interesujące są nieustające próby interpretacji własnego „ja”. Przy pomocy lapidarnych środków twórca prowadzi z odbiorcą emocjonalną i intelektualną grę.

Zamiara jest uznawany za jednego z pionierów i najważniejszych twórców sztuki wideo w Polsce. Pierwsza odsłona wystawy Ty pójdziesz górą, a ja doliną miała miejsce w CSW ŁAŹNIA w Gdańsku. Na wystawie w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu będzie można zobaczyć prace Wojciecha Zamiary zrealizowane przy udziale najbliższych w latach 1985–2022.

Kuratorką wystawy jest Jolanta Woszczenko.
Partnerem organizacji wystawy jest CSW ŁAŹNIA w Gdańsku.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w okresie od 2 do 25 lutego 2023.

Wszystkim, którzy w dniu wernisażu nie mogą być z nami przedstawiamy krótki film, przygotowany na otwarcie wystawy Wojciecha Zamiary pt. „Ty pójdziesz górą, a ja doliną”. Film wystartuje 2 lutego 2023 o godz. 19.00

Wystawa Wojciecha Zamiary Ty pójdziesz górą, a ja doliną została wyprodukowana przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku i była pokazywana od 10 listopada 2022 do 8 stycznia 2023 w CSW Łaźnia 2.

Patronat medialny nad wystawą objęli:
Radio Centrum Kalisz, portal Calisia.pl oraz Ziemia Kaliska.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.