Zapraszamy na wernisaż RHIZOPOLIS Joanny Rajkowskiej i Andrew Dixona

8 września 2022 roku o godzinie 19.00 zapraszamy na wernisaż Rhizopolis Joanny Rajkowskiej i Adrew Dixona. Kuratorką tej wystawy jest Anna Mituś, a jej architekturę opracował Hubert Kielan, wpisując miasto korzeni w specjalnie zaprojektowany obiekt, umieszczony wewnątrz bryły Galerii.

Pierwotnie Rhizopolis powstało w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki. Kaliska prezentacja głośnego projektu Joanny Rajkowskiej jest opowieścią o nim w językach: filmu, dźwięku i fotografii. W związku z tym wnętrza Galerii Sztuki im. Jana Tarasina zmienią nieco swój pierwotny charakter i kształt, stając się surową sceną dla opowieści o mieście korzeni.

Dla wszystkich naszych widzów, którzy nie będą mogli przybyć do nas osobiście w dniu wernisażu wyemitujemy film Joanny Rajkowskiej pt. „DARK SOLSTICE”, który jest zapisem wideo performansu „Mroczne przesilenie” Andrew Dixona, zrealizowanego w przestrzeni wystawy „Rhizopolis” Joanny Rajkowskiej w Zachęcie -Narodowej Galerii Sztuki w dniu 20.06.2021 roku.

Wystawę Rhizopolis Joanny Rajkowskiej i Adrew Dixona będziemy prezentować w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina do 20 listopada 2022 roku. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do pobrania zaproszenia w wersji elektronicznej i przesłania go bliskim oraz znajomym.

Patronat medialny nad wystawą objęli:
Magazyn SZUM, Notes na 6 Tygodni, Radio POZNAŃ, Radio Centrum Kalisz, portal Calisia.pl oraz Ziemia Kaliska.