Wystawa poplenerowa „Zielona Sztuka 4”

Serdecznie zapraszamy w czwartek, 18 października o godz. 17.00 do kaliskiego Ratusza na otwarcie poplenerowej wystawy Zielona Sztuka 4. Zaprezentujemy efekty prac uczestników i artystów biorących udział w plenerze, którego motywem przewodnim był Land Art, czyli Sztuka Ziemi.

Zielona Sztuka to wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane cyklicznie przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. W tym roku dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz miasta Kalisza mogła odbyć się ich czwarta edycja – plener artystyczny w Gołuchowie w dniach 6-15 lipca.

Oferta skierowana została do młodzieży w wieku 13-18 lat z Kalisza i Kamieńca Podolskiego na Ukrainie.

Ideą, która w tym roku towarzyszyła uczestnikom, był dialog pomiędzy naturą a kulturą, czyli sztuka Land Art rozumiana jako świadoma interwencja artystyczna w zastaną przestrzeń.

Do udziału w warsztatach  zaproszono takich artystów i edukatorów jak: Artur Żmijewski, Mikołaj Poliński, Michał Szlaga, Natalia Czarcińska, Maria Stafyniak, Paweł Kula, Bogusława Kowalczyk, Marta Kościańska, Adrian Kempa, Michał Mąka

W tym roku uczestnikami pleneru była młodzież z Kalisza i Kamieńca Podolskiego na Ukrainie.

https://web.facebook.com/GaleriaKalisz/videos/263998720970225/

xxy

Podczas wystawy będzie można zobaczyć prace:

VLADYSLAV BARANOVSKYI

MAKSYM BARLADYN

VIKTORIIA BEZKOROVAINA

ZORIANA DUBOVA

ANHELINA KISELIUK

DIANA KOROLIUK

YEVHENIIA MYKYTSEI

YULIIA TOKOVENKO

BOHDAN ZAHORODNIUK

DARIA ZAVALETSKA

ANNA BARTOSZCZYK

OLIWIA DONART

ZUZANNA DULEBA

LIWIA GRACZYK

MARTA GRZELAK

HANNA MAZIEC

PATRYCJA RATAJCZYK

MAJA RACZYK

OLGA RYKOWSKA

AGNIESZKA WIERZBA

Projekt Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Kalisz.

Serdecznie zapraszamy!