Wystawa pokonkursowa 37. Konkursu Plastycznego ŚWIAT DZIECKA

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu już po raz 37. zaprosiła dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat do udziału w kolejnej edycji Konkursu Plastycznego Świat Dziecka. Prace w tym konkursie zgłaszać można było w czterech grupach wiekowych: I grupa: 5-7 lat, II grupa: 8-10 lat, III grupa: 11-13 lat oraz IV grupa: 14-16 lat. Tematyka prac była dowolna a każdy uczestnik mógł nadesłać tylko jedną pracę.

Na tegoroczną edycję konkursu  wpłynęło 596 prac. Komisja konkursowa w składzie: Pani Anna Tabaka – historyczka sztuki, kierowniczka Działu Historycznego Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, Pani Joanna Dudek – dyrektorka artystyczna Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, Pan Janusz Lewandowski – artysta malarz i opiekun pracowni plastycznej w MDK w Kaliszu, Pan Adrian Kempa – artysta wizualny, po obejrzeniu wszystkich nadesłanych prac postanowiła przyznać 15 nagród i 67 wyróżnień.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas  wernisażu 1 czerwca 2022 r. o godz. 12.00. Tegoroczna wystawa pokonkursowa eksponowana będzie w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina od 1 do 15 czerwca 2022 r. Do wystawy został wydany katalog, zawierający reprodukcje nagrodzonych prac i spis wyróżnionych. Wyniki konkursu zostały umieszczone na stronie Galerii www.tarasin.pl w zakładce AKTUALNOŚCI. Kuratorką  konkursu i wystawy pokonkursowej jest Ewa Cierniak.

Organizator: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, Instytucja Kultury Miasta Kalisza


Partnerzy Galerii: Ergo Hestia, Polifarb Kalisz S.A., M&P Alkohole i wina świata


Patronaty medialne: Ziemia Kaliska, Calisia.pl, Radio Centrum

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.