Wystawa multimedialna Laboratorium Sztuki 2020 – 2021

Za nami kolejny rok nauczania w Laboratorium Sztuki.
Cykliczne warsztaty, które planowaliśmy od października 2020 do końca maja 2021 roku przebiegały w nieco innej, odmiennej atmosferze. Jednak na przekór przeciwnościom i ograniczeniom z jakimi się spotkaliśmy, udało się zrealizować założenia programowe.
Prowadziliśmy zajęcia w trzech grupach wiekowych: 9 -12 lat, 13 -18 lat oraz w grupie Młodzież i Dorośli.
W grupach najmłodszych najważniejszy był eksperyment i doświadczenie warsztatu. Ze starszymi uczestnikami próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie o własną odrębność i indywidualność w rysunku.
Jednym z najważniejszych założeń było wykroczenie poza schemat i format, ujęcie problemu abstrakcyjnie, a jednocześnie przypomnienie takich podstawowych zasad rysunku jak kompozycja, forma, walor. Poszukiwaliśmy  idei przekazu adekwatnego do obrazu. Skupialiśmy się na szybkiej i dynamicznej pracy z wykorzystaniem różnych środków, takich jak farby, spraye, taśmy, folie, artefakty znalezione wokół – materiały, za pomocą których można w zupełnie inny sposób budować przestrzeń, formę rysunku, jednocześnie dbając o natężenia, korespondencję i wzajemne oddziaływanie wykorzystywanych materiałów. Staraliśmy się stworzyć  takie sytuacje twórcze, które sprzyjają poszukiwaniom indywidualnego, własnego języka i form aktywności.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tegorocznym projekcie oraz za wytrwałość i pracę. Mamy nadzieję, że pozostaniecie z nami i spotkamy się po wakacjach.

Natomiast od 1 do 12 czerwca zapraszamy do Galerii Pulsar w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, gdzie można oglądać prezentację multimedialną, ukazującą nasze tegoroczne działania.

Koordynatorka Laboratorium Sztuki Ewa Kopeć

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.