Utwory na taśmę i komputer. Koncert performatywny Gipera

15 maja 2021 o godzinie 22.00, podczas tegorocznej Nocy Muzeów, Łukasz Glapka działający pod pseudonimem Giper, da koncert performatywny w Zielonej Strefie Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

Autor kilku wideoklipów, muzyki do instalacji i performansów artystycznych, realizator filmów autorskich, kilku słuchowisk, zabierze nas w sonorystyczną podróż przez jego własne eksperymenty i fascynacje muzyczne oraz filmowe. Koncertowi towarzyszyć będą oryginalne wizualizacje autorstwa Łukasza Glapki, który współtworzy projekty muzyczne: Kurz & SZUMiKURZ.

Na udział w koncercie obowiązują wejściówki. Można je odbierać w siedzibie Galerii lub rezerwować telefonicznie pod numerem: 62 7674081

Dla wszystkich widzów, którzy nie będą mogli zasiąść na naszym patio, artysta przygotował set muzyczny, który wyemitowany będzie równolegle na kanale YouTube Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

Łukasz Glapka – urodził się w 1983 roku w Kaliszu, gdzie mieszka i pracuje. Działania artystyczne pod pseudonimem giper_lab realizuje w sferze obrazu i dźwięku. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do Nitka (2018) prezentowanego w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w ramach otwartego przewodu doktorskiego Anny Wytych-Wierzgacz oraz ścieżki dźwiękowej do wystawy Bogny Rząd „Genesis” (2019) w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. W 2019 roku w ramach Nocy Muzeów w tejże Galerii odbył się pokaz projekcji wideo i teledysków jego autorstwa (pseud. giper_lab). W tym samym roku zrealizował ścieżki dźwiękowe do koncertu zespołu Kurz oraz performansów „Napięcia” i „Tropienie”. W 2020 roku zaprezentował w ramach multimedialnej wystawy PRÓBA 2020 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina wideo pt. „notatki listonosza Baltazara K.”

Łukasz Glapka, autoportret.

Nagrania Łukasza Glapki można prześledzić na jego kanale YouTube, wystarczy kilknąć w link: https://www.youtube.com/user/giperlab

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.