Spotkanie z MARINĄ HULIĄ

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu,
pl. św. Józefa 5,
30 lipca (piątek) 2021, godzina 17:00

Wakacje kojarzą się z podróżą, drogą, odkrywaniem nowych miejsc. Przywołanie wątku podróży, pokazuje nieodwracalność wyborów. O tym, jak odnajdują się w nowej rzeczywistości czeczeńskie rodziny szukające bezpieczeństwa i nowego domu w Polsce, opowie nasz wyjątkowy gość Marina Hulia.

Marina Hulia to  pisarka, działaczka społeczna, pedagożka. Rosjanka urodzona na terenie dzisiejszej Ukrainy, od ponad 20 lat mieszkająca w Polsce. Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz filologii rosyjskiej Państwowego Uniwersytetu w Czerkasach na Ukrainie. Mówi o sobie, że jest „uzależniona od pomagania”. Była pomysłodawczynią licznych projektów edukacyjnych i integracyjnych, doradczynią ds. nauczania dzieci cudzoziemskich przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Pomaga uchodźcom z Czeczenii, koczującym na dworcu w Brześciu, prowadząc tam szkołę demokratyczną. Zajmuje się także społeczną integracją więźniów. Jest autorką książek: „Aschab i kawałek pizzy” (2011), „Recydywista” (wraz ze Zbigniewem Wojnarowskim, 2018), „Dzieci z Dworca Brześć” (wraz z Moniką Głuską-Durenkamp, 2019). Laureatka licznych wyróżnień w tym Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” (2013). (źródło: Tischner.pl)

30 lipca o godzinie 17.00, podczas spotkania w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, nasz gość opowie o sytuacji rodzin czeczeńskich, o tym, jak próbują przetrwać długie miesiące na granicy polsko-białoruskiej, jak pomimo swojej ciężkiej sytuacji pomagają innym: gotują, szyją maskotki, robią karmniki, odwiedzają bezdomnych i seniorów,  dają nadzieję innym. Marina Hulia opowie także, jak my możemy pomóc rodzinom czeczeńskim, bo każdy, nawet najdrobniejszy gest z naszej strony, ma sens. Zapraszamy.

Wszystkich, którzy są zainteresowani pomocą czeczeńskim rodzinom – podopiecznym Marinny Hulii, informujemy, że najdogodniejszym i najbardziej praktycznym sposobem, tej pomocy są przedpłacone  KARTY PODARUNKOWE DO BIEDRONKI. Kartę wybiera się z dostępnej oferty BIEDRONKI, (https://kartypodarunkowe.biedronka.pl/strona/dlaklienta), można je znaleźć w każdym sklepie tej sieci. Doładować należy ją przy kasie a następnie obdarować nią wybraną osobę. W tym przypadku, czeczeńską rodzinę. Karty można przynieść na spotkanie w dniu 30 lipca, i przekazać Marinie Hulii. Osobom zainteresowanym taką formą pomocy, ale niedysponującym czasem w terminie spotkania, proponujemy przyniesienie kart do biura naszej Galerii a my je przekażemy naszemu Gościowi. Idealnie byłoby włożyć kartę do koperty wraz z listem do rodziny czeczeńskiej. Oto imiona czeczeńsich mam, do których można kierować listy i przedpłacone karty podarunkowe: ZOVRET, MADINA, ZARIEMA, JERSTAN MADINA, MILANA VAHA, MILANA, KOMIETA, ROZA, ALIJA, IMAN.

Archiwalne materiały z wywiadami z Mariną Hulia, dzięki nim możecie Państwo juz teraz zorientować się jak wyglada działalność tej niezwykłej osoby.

https://www.youtube.com/watch?v=MqC2ckYl55M źródło:#OnetRANO#WIEM

https://dziendobry.tvn.pl/a/marina-hulia-pomaga-rodzinom-uciekajacym-z-czeczenii-w-kazdym-z-nas-jest-dusza-spolecznika-ale-to-trzeba-robic-na-wesolo źródło:dziendobry.tvn.pl

Autorzy fotografii umieszczonych powyżej: fot. 1 Marta Rybicka, fot. 2 Jędrzej Nowicki

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.