Podsumowanie warsztatów plastycznych „LABORATORIUM SZTUKI”

Zapraszamy na podsumowanie cyklu zajęć plastycznych LABORATORIUM SZTUKI , które odbywały się od 10 października ubiegłego roku. Projekt skupiał wszystkie warsztaty i działania edukacyjne organizowane przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Cykliczne warsztaty adresowane były do czterech grup wiekowych:
– grupa czerwona dla dzieci w wieku 6-8 lat prowadzona przez dr Beatę Kotecką
– grupa niebieska dla dzieci w wieku 9-12 lat prowadzona przez dr Beatę Kotecką
– grupa pomarańczowa dla młodzieży w wieku 13-18 lat prowadzona przez prof. Marka Zaborowskiego
– grupa zielona dla osób 40+ prowadzona przez Natalię Czarcińską

Partnerem działań był Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu, w którego pracowniach artystycznych odbywały się zajęcia.
Grupy czerwona i niebieska wraz z dr Beatą Kotecką realizowały zajęcia m.in. malarskie, rzeźbiarskie i rysunkowe.
Grupa pomarańczowa prowadzona przez prof. Marka Zaborowskiego uczyła się klasycznego rysunku, który jest podstawą do starania się o przyjęcie na wyższe uczelnie artystyczne.
Grupa zielona prowadzona przez Natalię Czarcińską to zajęcia dla osób, które interesują się sztuką nowoczesną i w ramach projektu mogły zarówno posłuchać o tych zjawiskach sztuki jak i też spróbować swoich możliwości podejmując działania plastyczne.

Nabór na kolejny cykl projektu LABORATORIUM SZTUKI rozpoczynamy we wrześniu tego roku.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.