Oprowadzanie kuratorskie 8.05.2021

W sobotę 8 maja 2021 roku o godzinie 11.00 i 13.00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawach „A-Kumulacji 2021, Kaliskiego Biennale Sztuki”. Spacer przez wystawy konkursowe i towarzyszące trzeciej edycji A-Kumulacji poprowadzi kuratorka Biennale – Kinga Popiela.

Start w siedzibie Galerii Sztuki im. Jana Tarasina przy pl. św. Józefa 5.

Oprowadzanie kuratorskie pomoże w dogłębnym poznaniu prac prezentowanych na Biennale, zarówno w ramach wystaw konkursowych jak i wystaw towarzyszących. Podczas tego spotkania skupimy się nie tylko na zrozumieniu problematyki i kontekstu prezentowanych dzieł, ale postaramy się też przeżyć je pod kątem zmysłowym – intensywnie doświadczając kolorów, form, kształtów i wykreowanych przez artystów sytuacji. Skupienie i uważność, połączone z wieloaspektowym poznaniem dzieła, nakreśli odbiorcom drogę do bogatego, wnikliwego odczuwania prezentowanych ekspozycji.

W tym samym czasie na płycie Głównego Rynku od godziny 10.00 do 14.00 trwać będzie ZIELONA NIESKOŃCZONOŚĆ. O tej akcji społecznej możecie przeczytać więcej na naszej stronie w zakładce WYDARZENIA klikając kafel Zielona Strefa.