Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Czekając aż pstryknie”

Serdecznie zapraszamy w piątek, 22 lutego o godzinie 13:00 na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Czekając aż pstryknie”, które odbędzie się w byłym klubie „Pod Muzami” w Kaliszu. Spotkanie odbędzie się w ramach wydarzeń towarzyszących kaliskim A-Kumulacjom 2019.

 

Kurator:

Przemek Sowiński

Kurator, artysta, absolwent Edukacji Artystycznej UAM, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Założyciel galerii Łęctwo. Autor wystaw zbiorowych jak m.in. Nic nigdy z tego nie będzie (Łęctwo, 2016), Oczy w betonie (Łęctwo, 2017), czy Ach te poznańskie wernisaże (Łęctwo, 2017). Współpracował z Malta Festival Poznań, Poznań Art Week, Zoną Sztuki Aktualnej w Szczecinie i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Miłośnik pracy fizycznej. Nie lubi pisać i występować publicznie.

Artyści:

Grzegorz Bożek

Urodził się 1988 w Owczarni na Lubelszczyźnie. W latach 2009-2015 studiował Malarstwo na Uniwersytecie w Poznaniu. Praktykuje z poezją. Opowiada za pomocą wizualnych i werbalnych zdarzeń (malarstwo, tekst, performance) o doświadczeniu ‘sytuacji peryferyjnych’, dziejącym się w cieniu wydarzeń politycznych i kulturowych. Autor wystąpień performance/słuchowisk (Wolność. Babilon. Miłość. Do 90 minut z końcem wszechświata, BWA Bydgoszcz, 2018; O mrozie, podeszwach i stanie serca, Pies Andaluzyjski, 2017). Równolegle prowadzi dokumentalne notatki filmowe. W 2018 rozpoczął pracę nad nagraniami terenowymi.

Bolesław Chromry

Rysownik, malarz, ilustrator, copywriter, autor książek. Ostatnio w Korporacji Ha!art wydał „Elementarz Polski dla Polaka i Polki z Polski”. Przeniósł się z Nowej Huty na Nową Pragę. W Kaliszu nigdy nie był.

Tomasz Kręcicki

(1990) zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy obiekty. Jest współzałożycielem kolektywu Potencja, który działa jako galeria, kino i ekipa filmowa. Współtworzy gazetę Łałok. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Marta Krześlak

Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Łodzi, studiowała także na Wydziale Sztuki Mediów Warszawskiej Akademii i w ÉcoleNationaleSupérieure des Beaux-Arts de Lyon. Obecnie doktorantka krakowskiego ASP. Marta Krześlak korzysta w swoich działaniach z obiektów zdegradowanych, zepsutych, niechcianych, wyrzuconych przez człowieka. Przetwarza je w bardzo niewielkim stopniu, zmieniając ich kontekst czy przeznaczenie. Stara się przy ich użyciu odkryć naturę ludzkiego działania i jego absurdalność. Wiele jej prac sprawia wrażenie zabawy z formą, przy okazji której rodzi się sztuka.

Horacy Muszyński

Ur. 1994. Absolwent multimediów na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Finalista Artystycznej Podróży Hestii 2017, laureat nagrody na festiwalu Młode Wilki 16. Jego filmy pokazywane były m.in. na: 68. Cannes Film Festival (2015), Film Polska Berlin (2016), Szczecin European Film Festival (2016), Krakowski Festiwal Filmowy (2017). Głównym polem zainteresowań artysty są eksperymenty z pogranicza filmu i sztuki. Jego performatywne podejście do filmu przejawia się w realizacji Dolly ― aktorzy odgrywający rodzinę musieli pozostawać w relacjach rodzinnych także poza planem filmowym przez cały okres zdjęciowy. Z kolei w ID, Muszyński wynajął aktora, aby ten przez tydzień zastępował go w prawdziwym życiu. Obecnie artysta pracuje nad serialem, AssDeathDicks, który będzie autorskim komentarzem wobec metod dystrybucji w polu młodej sztuki współczesnej.

Bartosz Zaskórski

Ur. 1987. Studia na ASP Katowice, dyplom z wyróżnieniem. Pochodzi ze wsi Żytno. Zajmuje się rysunkiem, projektuje książki, pisze i nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty. Pracował na Akademii Sztuki w Szczecinie jako asystent dr hab. Danuty Dąbrowskiej w Pracowni książki artystycznej. Doktorant ASP Kraków, promotor dr hab. prof. ASP Dariusz Vasina.  Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty, na ogół gra smutną, taneczną muzykę. W 2017 ukazała się jego debiutancka płyta nakładem RecognitionRecords oraz winylowa EP nakładem Brutażu. Nakładem wydawnictwa BDTA ukazały się kasety z jego słuchowiskami: Wsie (2015) oraz I tedy okazało się, że umarłem (2016).

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.