Oprowadzanie autorskie po wystawie Janusza Lewandowskiego „MALARSTWO” 27.01.2022

27 stycznia 2022 roku (czwartek) o godz. 19.00 Janusz Lewandowski zaprasza na oprowadzanie autorskie po swojej wystawie „MALARSTWO”.

„(…) Budowanie obrazu jest poprzedzone wieloma przymiarkami zapisanymi w formie niewielkich szkiców (kartki ułożone obok siebie mogłyby tapetowo zakryć ściany i podłogę pracowni). Te rysunkowo-malarskie notatki powstające w ciągu zaledwie kilkunastu sekund przypominają biały ekran, na którym nagle wyświetlają się czarne formy. Skojarzenie z grafiką lub kaligraficznymi ideogramami szybko weryfikują gotowe obrazy. Na ich powierzchni czarne plamy tracą siłę znaku na rzecz kompozycji wziętych z innego porządku”. Ten portret artysty, naszkicowany piórem Anny Tabaki, przywołujemy nie bez powodu. Na finał spotkania z malarstwem Janusza Lewandowskiego planujemy bowiem zaprezentować subtelne wydawnictwo, w którym znalazły się szkice wykonywane przez artystę. Tym akcentem chcielibyśmy przybliżyć naszym widzom warsztat pracy autora wystawy „MALARSTWO”. Chcemy dać Państwu szansę spojrzeć z innej perspektywy na obrazy prezentowane w przestrzeni Galerii.

Janusz Lewandowski, urodzony w 1958 r. w Kaliszu. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego w Częstochowie, gdzie w 1985 r. otrzymał dyplom z rzeźby u doc. Tadeusza Wencla. Zajmuje się rysunkiem oraz malarstwem. Jest nauczycielem w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu, gdzie prowadzi pracownię rysunku i malarstwa. Autor wystaw indywidualnych, brał także udział w wielu ekspozycjach zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych polskich i zagranicznych.

W związku z dużym zainteresowaniem spotkaniem autorskim z Januszem Lewandowskim wprowadziliśmy zapisy na wydarzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 62 7674081

Na sali obowiązuje limit 5 osób. Limit nie obowiązuje osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Całkowity limit uczestników wynosi 20 osób.

Okazanie certyfikatu szczepienia jest dobrowolne. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości oraz prosimy o wcześniejsze przygotowanie dokumentu (QR kod).

Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość.
Do zobaczenia w Galerii!

Wystawa Janusza Lewandowskiego „MALARSTWO” trwa do 29 stycznia 2022 roku.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.