ODLEWY DŹWIĘKOWE

Czy dźwięk można zobaczyć? Czy może mieć kolor i fakturę? Czy możemy go dotknąć?

Odlewy dźwiękowe to próba nadania wizualnej formy wibracji jaką jest dźwięk, który na co dzień odbieramy poprzez zmysł słuchu. To eksperyment, w którym będziemy wspólnie z uczestnikami warsztatów próbowali zobaczyć i utrwalić rytm  Kalisza. Gips, pigmenty i kolorowy piasek zamienią się w narzędzia do realizacji dźwiękowych eksperymentów. Będziemy słuchać, odlewać, sypać, patrzeć, będzie głośno i kolorowo a efekty naszej pracy posłużą nam do zbudowania elementów miejskiej katarynki, którą będzie można zobaczyć na kończącym warsztaty happeningu. Warsztaty poprowadzi Marta Szostek.

MARTA SZOSTEK

Projektantka pracująca dla Supergirls Do Design studio, projektuje scenografię oraz realizuje prace na pograniczu designu i sztuki. W 2010 roku wyjechała do Londynu gdzie ukończyła z wyróżnieniem roczne studia Foundation Diploma in Arts and Design na uczelni London Collage of Communication (University of Arts London). W 2011 roku studentka Design Academy Eindhoven, uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych uczelni projektowych na świecie. Od 2012 roku kontynuowała studia projektowe na School of Form w Poznaniu, które ukończyła dyplomem licencjackim w 2015 roku. Prezentowała swoje prace na wystawach w Polsce (m.in. Łódź Design Festiwal 2013, Kids Love Desig 2016 w Szczecinie), w Wielkiej Brytani (m.in. London Design Week 2013, British Ceramics Biennale 2013), w Japonii (Tokio Design Week 2014), Indonezji (Ambasada Polski „Polish Design in the Middle of”), oraz na Litwie („Polish Design in the Middle of”).

Projekt  realizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.