NOC MUZEÓW 14 maja 2022

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów zaprasza w sobotę 14 maja 2022 w godzinach od 18.00 do 24.00. Przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie z Mariuszem Warasem i Jerzym Bohdanem Szumczykiem, którzy zaproszą nas do dyskusji na temat muralu, czyli sztuki w przestrzeni miasta. Opowiedzą też o działalności gdańskiego kolektywu POGODA, którego obaj są współzałożycielami. Tego dnia będzie miało miejsce otwarcie wystawy „No-Flight Zone” Mariusza Warasa. To inspirowana wojną w Ukrainie ekspozycja prezentowana w Galerii Pulsar i na przystankach autobusowych w ramach Postoju ze Sztuką. Wieczór w Galerii rozpocząć będziecie można  od oprowadzania kuratorskiego z Ewą Mrozikiewicz po wystawie „Have a nice cry!”.  Zapraszamy bardzo gorąco! Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze i swobodnie ugościmy Państwa również w Zielonej Strefie Galerii, korzystając ze wszystkich jej walorów.  

Wystawa „Have a nice cry!” duetu artystyczno-kuratorskiego Ewa Mrozikiewicz i Bartosz Zimniak jest wizualnym manifestem głoszącym istotność zdrowia psychicznego i relacji międzyludzkich. Zasadniczą jej częścią jest inspirowana gabinetem terapeutycznym przestrzeń, stanowiąca swoistą strefę relaksu, oddziałującą na wszystkie zmysły.

Natomiast głównym elementem prezentowanej u nas ekspozycji „No-Flight Zone” jest przejmujący w przekazie mural wykonany na ścianie naszej Galerii przez Mariusz Warasa, jednego z najważniejszych światowych twórców street artu, autora projektu „m-city” oraz kuratora festiwalu Dictador Art Masters, który odbywa się na terenie destylarni w kolumbijskiej dżungli,

NOC MUZEÓW 2022

Sobota 14 maja 2022, od 18.00 do 24.00
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, plac św. Józefa 5

Do zobaczenia:
Wystawa „Have a nice cry!” duetu artystyczno-kuratorskiego Ewa Mrozikiewicz i Bartosz Zimaniak
Wystawa „No-Flight Zone” Mariusza Warasa (Galeria Pulsar)