Niebieskie słońce – warsztaty rodzinne

Warsztaty Niebieskie Słońce odnoszą się do powszechnego w nauce i sztuce eksperymentowania i poszukiwania nowych rozwiązań. Warsztaty będą zaproszeniem do wirtualnej podróży w nieznane… Poszukiwać będziemy gwiazd i planet, nawet tych, których nazw jeszcze nie znamy. Przyjrzymy się kolorowym i wyjątkowym pamiątkom z dalekiej podróży do Słońca…

Eksperymentowanie jest także nieodłącznie związane z pracą zespołową. Postawimy zatem na wspólną pracę dzieci i rodziców. Będzie to okazja do twórczej ekspresji i niczym nieskrępowanego działania.

Będziemy poszukiwać, wymyślać, lepić i konstruować. Odpowiemy też na pytanie, czy Słońce rzeczywiście może być niebieskie… Celem warsztatu, oprócz rozbudzenia dziecięcej wyobraźni, będzie szalona zabawa.

Warsztaty poprowadzi Natalia Czarcińska.

 

Natalia Czarcińska – absolwentka Malarstwa i Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych. Od 2014 związana z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, gdzie pracuje jako asystentka w V Pracowni Malarstwa. Autorka warsztatów m.in. podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu, Multi Art Festival, Nocy Muzeów oraz Laboratorium Sztuki w Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Koordynacja zapisów na warsztaty: Kalina Michocka, tel. 62 767 40 81, e-mail: organizacja@tarasin.pl