Laboratorium Sztuki

LABORATORIUM SZTUKI

Projekt Laboratorium Sztuki to cykl warsztatów, twórczych wyzwań i działań edukacyjnych organizowanych przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Zajęcia prowadzimy w oparciu o autorskie, interdyscyplinarne programy w przyjaznej i kameralnej atmosferze. Podczas cotygodniowych spotkań wspólnie tworzymy oraz zastanawiamy się w jaki sposób nasze działania mogą wpłynąć na otaczającą nas rzeczywistość. Poznajemy tajniki sztuki współczesnej i nie tylko!
Roczna edycja zajęć trwa od października do czerwca. Zajęcia prowadzone są przez Ewę Kopeć i Natalię Czarcińska.

Aktualnie zapraszamy serdecznie do zapisów do grupy pomarańczowej dla młodzieży w wieku 13-16 lat oraz grupy zielonej dla osób 40+ –

Warsztaty adresujemy do pięciu grup wiekowych:

Grupa niebieska dla dzieci w wieku 6-8 lat
wtorek 16.30–18.00 prowadzenie: Ewa Kopeć

Grupa czerwona dla dzieci w wieku 8-12 lat
wtorek 18.00–19.30 prowadzenie: przez Ewa Kopeć

Grupa pomarańczowa dla młodzieży w wieku 13-16 lat
poniedziałek 16.30–18.00 prowadzenie: przez Ewa Kopeć

Grupa żółta dla młodzieży i dorosłych
poniedziałek 18.00–19.30 prowadzenie: przez Ewa Kopeć

Grupa zielona dla osób 40+ – (Grupa dorosłych)
Prowadzona przez Natalię Czarcińską, skupia osoby dorosłe. Proponowane warsztaty inicjują przestrzeń do podejmowania własnych działań plastycznych. Razem z prowadzącą staramy się organizować takie sytuacje twórcze, które sprzyjają poszukiwaniom indywidualnego języka i form działalności twórczej. Wspólne spotkania są wzbogacone o część teoretyczną, z możliwością dyskusji o aktualnych tendencjach i strategiach w sztuce oraz różnorodnych postawach artystycznych.
czwartek 18.00-20.00.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ewą Kopeć:
edukacja@tarasin.pl
Informacje o odpłatnościach dostępne na stronie internetowej:
https://tarasin.pl/kategoria/edukacja/laboratorium-sztuki/

Ewa Kopeć od 18 lat zajmuje się edukacją i koordynacją zajęć artystycznych w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina. Prowadzona przez Ewę Kopeć Pracownia pod Galerią, obecnie funkcjonująca jako Laboratorium Sztuki jest miejscem licznych spotkań twórczych oraz cieszących się powodzeniem warsztatów dla dzieci i dorosłych. W 2011 roku zainicjowała plener artystyczny Zielona Sztuka, który do dzisiaj gromadzi i kształci w zakresie sztuk plastycznych uzdolnioną młodzież z Polski i Ukrainy.

Natalia Czarcińska od 2014 roku jest związana z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, gdzie pracuje jako asystentka w V Pracowni Malarstwa. Autorka wystaw, działań edukacyjnych i warsztatów m.in. podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu, Multi Art Festival, Mini Festiwalu Rysunku Dziecięcego (Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu) oraz Nocy Muzeów. Jej twórczość związana jest z podróżami – zarówno z tymi realnymi, jak i w wyobraźni. Tworzy wystawy z lapidarnych notatek wizualnych, którym nadaje zaskakujący wymiar.