Konkurs fotograficzny – „Prosna – pozwólmy rzece płynać 2022”

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „PROSNA – POZWÓLMY RZECE PŁYNĄĆ”.

Ubiegłoroczna edycja konkursu pokazała ile piękna i tajemnic kryją rzeki a także jak ważny jest czas spędzony nad wodą… Zachęcamy do uważnego eksplorowania obszarów rzecznych Prosny i ich dokumentowania. Chcemy zobaczyć zdjęcia wody, przyrody, ekosystemu ale i wszystkie aspekty życia toczącego się nad rzeką. Twórzmy, bawmy się i protestujmy przeciwko bezmyślnej i krótkoterminowej ingerencji w środowisko naturalne.  Pamiętajmy, że najważniejsza jest dobra perspektywa !!!

Żeby wziąć udział w konkursie należy przysłać jedną fotografię  do 30 lipca 2022. Nagrodą w konkursie będzie ekspozycja  najciekawszych  zdjęć w przestrzeni publicznej Kalisza w ramach projektu Postój ze Sztuką w witrynach przystanków miejskich. Wystawa odbędzie się w czasie obchodów Święta Rzeki Prosny od 27 sierpnia do 5 września 2022. Wybrane fotografie będziemy także prezentować na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Galerii. Oprócz udziału w wystawie, autor najciekawszej fotografii otrzyma aparat FUJIFILM Instax Mini 40 EX D.

Wyboru siedmiu najciekawszych prac dokona Maciej Garbowicz.

Maciej Garbowicz eksploruje nowe rzeki, zwłaszcza te mniejsze. Rzeki, rzeczki i strumyki ciekawiły go od dziecka. Intrygowało go, gdzie i jak się zaczynają. Jako nastolatek wędrował z plecakiem, wędką i  mapą, poznając meandry Prosny. Ta pasja zaowocowała pracą magisterską na wrocławskiej ASP, poświęconą problematyce komponentów architektonicznych w krajobrazie rzek. W ramach autorskiego projektu „Prosna od źródeł” stał się aktywnym popularyzatorem problemu oczyszczania rzek i ochrony ich naturalnych zasobów. Pasja podróżnicza i fotograficzna pozwoliła mu także na wyprawy po Nilu, rzece Amur w Rosji czy nepalskich dopływach rzeki Ganges w Himalajach. Odwiedził Peru i Boliwie. Ostatnim zrealizowanym projektem była podróż do Chile i ekspedycja nad rzekę Rio Paralelo w odciętej od świata dolinie, położonej na południowych krańcach Ziemi Ognistej.

Co trzeba zrobić żeby wziąć udział w konkursie?

– prześlij  jedną fotografię rzecznego krajobrazu Prosny na adres edukacja@tarasin.pl

W tytule wiadomości prosimy napisać: KONKURS FOTOGRAFICZNY – PROSNA’22

Treść maila musi zawierać:

– Imię i nazwisko

– krótki opis pracy

– fotografię należy zapisać w formacie JPG lub TIFF

 – rozdzielczość zdjęcia –  300 dpi pozwalająca na druk w formacie 160 x 100 cm

Cała akcja nadsyłania fotografii trwać będzie do 30.07. br.

Nadesłanie fotografii jest równoznaczne z udzieleniem nieodpłatnej licencji na korzystanie z fotografii zgłoszonej pracy w zakresie jej publikacji, utrwalenia i zwielokrotnienia dostępnymi metodami w celach informacyjnych, promocyjnych lub innych, związanych z projektem „PROSNA – POZWÓLMY RZECE PŁYNĄĆ” w ramach cyklicznego projektu Galerii Sztuki im. Jana Tarasina „Postój ze Sztuką”.

Administratorem danych osobowych uczestników wystawy jest Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, pl. św. Józefa 5, 62-800 Kalisz, tel. 62 767 40 81. Dane osobowe uczestnika wystawy są chronione zgodnie z polityką prywatności, która jest dostępna w siedzibie Galerii oraz opublikowana na stronie domowej Galerii www.tarasin.pl/o-galerii/polityka-prywatności.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.