Katalog „Jak smakuje sztuka?”

Szanowni Państwo,

Prezentujemy katalog, który został wydany w ramach projektu „Jak smakuje sztuka?”.

„Jak smakuje sztuka?” to półroczny cykl interdyscyplinarnych warsztatów warsztatów rodzinnych dla dzieci w wieku 5-10 lat organizowanych w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu oraz CSW Zamek U-Jazdowski w Warszawie przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Punktem wyjścia do działania była sztuka abstrakcyjna i twórczość Jana Tarasina, którego prace wielokrotnie pokazywane były również w U-jazdowskim. Podczas spotkań prowadzonych przez doświadczonych edukatorów i artystów odpowiedzieliśmy wraz z dziećmi na pytania o zmysłowy odbiór sztuki. Wykorzystaliśmy zjawisko synestezji, czyli połączenia zmysłów, a tym samym mogliśmy poznać sztukę przez pryzmat smaków, zapachów, dźwięków, tekstu. Jak Smakuje Sztuka? to działanie wynikające z naturalnej potrzeby dzieci, jaką jest wielozmysłowe poznanie świata, oparte na współdziałaniu z opiekunem – rodzicem, starszym rodzeństwem czy dziadkami. ”Jak smakuje sztuka?” było kontynuacją projektu pod tym samym tytułem odbywającego się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski od października 2016 roku. W każdym miesiącu – od czerwca do listopada – odbyły się po dwa warsztaty w każdym z miast. Łącznie zaprosiliśmy dzieci do 24 spotkań ze sztuką.

katalog-1

Katalog został wydany dzięki  dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Kalisza i CSW Zamku Ujazdowskiego.                                            W katalogu znajdują się opisy warsztatów, materiał zdjęciowy, a także zabawy i zadania dla dzieci.

Katalog jest bezpłatny. W celu otrzymania darmowego egzemplarza, zapraszamy do Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Katalog w wersji pdf można pobrać w linku poniżej:

jak-smakuje-sztuka-katalog-internet