Happy End / Tomek Wolff płyta

Happy End to tytuł koncertu performatywnego, który miał miejsce 25 września 2020 roku, w przestrzeni „ Zielonej Strefy” Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, i który był wydarzeniem towarzyszącym  60. Kaliskim Spotkaniom Teatralnym – Festiwalowi Sztuki Aktorskiej. Koncert ten stał się inspiracją do powstania płyty o tym samym tytule.

O kreowanej przez siebie muzyce Tomasz Wolff powiedział: Poszukiwanie dźwięku, struktury i tekstur jest podobne do budowania malarskiego obrazu. Nim powstanie utwór, kompozycja ulega wielokrotnym przebudowaniom. Czysty dźwięk ulega destrukcji – powstaje nowa wartość. Struktury dźwiękowe są dokładnie przemyślane, choć punktem wyjścia często bywa działanie oparte na losowości. Otaczający nas świat jest pełen dźwięków i to właśnie otoczenie jest katalizatorem procesu twórczego. Na końcu jest szczęście, czyli Happy End.

Ważnym aspektem twórczości Tomka jest eksperymentalna muzyka elektroniczna, którą tworzy przez samplowanie i zapętlanie istniejących dźwięków oraz kreowanie całkiem nowych brzmień. Chociaż muzyka ta nie jest ilustracyjna, to pracując nad nią Artysta zawsze myśli o obrazie, kolorze i przestrzeni, które stanowią dla niego największą inspirację.

Tomasz Wolff, artysta sztuk wizualnych, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2002 roku, w czasach kiedy Leszek Knaflewski zarażał AUDIOSFERĄ,  wprowadzając odbiorców sztuki w nowe, nieznane rejony poznawania i kreowania rzeczywistości. Tomasz Wolff po studiach związał się z rodzinnym Kaliszem, w którym tworzy projekty prezentowane w całej Polsce, jednak to właśnie tutaj najczęściej mamy okazję być zaskakiwani nowymi i niepowtarzalnymi projektami Artysty, który w ogrodzie sztuk porusza się  z dużą swobodą i lekkością.

Prezentowana przez nas płyta CD jest wydawnictwem unikatowym, będzie ją można zdobyć uczestnicząc w aktywnie w wydarzeniach Galerii.

Wszystkie fotografie prezentowanej płyty są autorstwa Tomka Wolffa.