Dzień Matki z filmami Małgorzaty Goliszewskiej (26 maja 2015)

Zapraszamy na specjalną edycję KINA (NA) SZTUKI. Z okazji Dnia Matki pokazujemy filmy dokumentalne Małgorzaty Goliszewskiej. Ich głównym tematem są relacje rodzinne, w których szczególne miejsce zajmuje relacja matka-córka. Goliszewska w zabawny i błyskotliwy sposób przygląda się funkcjonowaniu wspólnoty opartej na więzach krwi i dziedziczeniu cech, wzajemnym oczekiwaniom i rozczarowaniom jej członków oraz fenomenowi miłości rodzinnej.

„Mama chciała, żebym poszła na >>normalne studia<<, w żadnym razie artystyczne. Natomiast ja od zawsze wiedziałam, że tylko sztuka mnie interesuje. Upewniła mnie w tym jeszcze pani od plastyki w podstawówce. Niestety, nie wybłagałam od mamy pozwolenia na naukę w liceum plastycznym. Teraz myślę sobie, że może to i lepiej. Nie potrafię obecnie ładnie malować ani rysować, ale wiem też, że wcale nie o to chodzi." (Małgorzata Goliszewska w wywiadzie z Ewą Podgajną, „Wysokie obcasy”, 27.06.2013) Prezentowane filmy: "Ubierz mnie", 16 minut, 2011, PL "Kto mnie kocha", 15 minut, 2012 (pokaz prapremierowy), PL "I'll call you when I get there", 20 minut, 2013, PL MAŁGORZATA GOLISZEWSKA ur. 1985, mieszka i pracuje w Szczecinie. Studentka V roku multimediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. Tworzy w różnych mediach (film, instalacje, performance, dźwięk) sytuując się na styku sztuki współczesnej oraz filmu dokumentalnego. Absolwentka warsztatów dokumentalnych Polska.doc (2011), kursu dokumentalnego w Szkole Wajdy (2012) oraz laureatka 13. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2014). W 2011 roku zadebiutowała filmem "Ubierz mnie". Brała udział w licznych rezydencjach artystycznych (w Indonezji, Holandii, Łotwie, Finlandii oraz Hiszpanii). Swoje prace przedstawiała m.in. na wystawach zbiorowych: Triennale Młodych w Orońsku (2012), Pavilion 0, Palazzo Donna w Wenecji (2013), WRO Biennale 2013, Wrocław (2013),w Domu Kereta w Warszawie (2014) czy w Spectra Art Space w Warszawie (2015). Założycielka grupy artystycznej "miłość" , w której działa z Rafałem Żarskim, Martyną Szwintą, Lonią Kaniuk oraz Mikołajem Tkaczem.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.