Piątek,
29 września
12.00-20.00
Wstęp wolny
A A A
Szukaj

Dominik Kulaszewicz „do not talk to me”

Dominik Kulaszewicz „do not talk to me”
8-23.04.2022

Są rzeczy, które nie istnieją, a mówią wszystko o tym, co gra w środku. Uspokajam się, fotografując. Nie robię zdjęć, jeśli nie widzę. Historie opowiadają się same. To tak, jak zbiegające się linie w celowniku – patrzysz, widzisz. Mam też tak, że to, co zatrzymane, zrobione, przestaje istnieć. Wyjątkowo postanowiłem pokazać to, co zrobiłem i zaobserwować, czy inni też widzą.
Miejsce, któremu poświęciłem dużo czasu, zmienia się nieustannie. Zmieniają się ludzie. Najciekawsze zaczyna się, gdy już nikogo nie ma.
Paradoks obecności oraz istnienia, gdy przestajemy je odczuwać.

I nagle w tak głośnym, przegadanym miejscu jest pustka, ironia, samotność.
To mi nie przeszkadza, ale co będę robił przez wieczność? Bo przecież jest wieczność, prawda?
Czy dalej będę obserwował bezcelowość upiększania tego, co już jest? Naprawdę docenię wysiłek zamiany łąki w połamany symetryczny chodnik?
To karma oczu czy trzewi? Głód jest motywujący.
Zazwyczaj obecność jest potwierdzona sygnałem. A jeżeli jest cisza? Jeżeli nikt do Ciebie się nie odezwie?
Jesteś samotny czy nie dość dobry, aby ktoś zwrócił na Ciebie uwagę?
Płynący czas weryfikuje, co jest prawdą. Tysiące minionych lat pokazują, co pozostaje, gdy wszyscy rozejdą się do swoich parafii.
Czas płynie, jutro tramwaj nr 8 też pojedzie nad morze.

Dominik Kulaszewicz

Dominik Kulaszewicz, fotograf, portrecista, dyrektor artystyczny.
Po uzyskaniu dyplomu w 1994 roku w Sopockiej Szkole Fotografii WFH zakłada studio fotografii, realizując się na polu artystycznym i komercyjnym. Zafascynowany formą, przemijaniem, ciałem i duszą próbuje uchwycić wyjątkowość ludzi
i miejsc, które go otaczają. Uwielbia kontakt z ludźmi i sprawia, aby wszyscy czuli się przed aparatem komfortowo.
Łączy w swoich zdjęciach kreację i perfekcjonizm studia z nieprzewidywalnością tego, co nas otacza. Nie zamyka się w morficznym pojmowaniu rzeczywistości. Niejednokrotnie koduje to, co fotografuje, obrazek staje się wtedy zagadką codzienności, wydobywając dodatkowy wymiar.

Autor kampanii zarówno firm odzieżowych, jak i przemysłu ciężkiego. Kształtuje dialog między elementami fotografii dokumentalnej i reklamowej. Na przestrzeni lat tworzył kampanie reklamowe dla różnych marek, m.in. Reserved, House, Batycki, Levis Strauss czy Cropp. Współpracuje z Polską Agencją Prasową, publikuje portrety w Vogue Spain, z jego usług korzystają muzea i inne instytucje kultury i sztuki.

Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci, młodzieży, np. w ramach współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Prowadzi Masterclass dla Profoto. Fascynuje go budowanie wizerunku osób, firm i przedmiotów. To zajęcie uwiecznione jest wieloma publikacjami zarówno w Polsce, jak i na świecie. Obecnie prowadzi autorskie studio w Gdańsku na terenie Stoczni Cesarskiej.

Miejsce wystawy:
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina – Galeria Pulsar,
pl. św. Józefa 5, 62-800 Kalisz.
Wernisaż: 14.04.2022 (czwartek) g.19.00
Czas trwania wystawy: 8-23.04.2022

Warsztaty fotograficzne z Dominikiem Kulaszewiczem: 14.04.2022 g.17.00 (zapisy telefoniczne: 62 7674081)

Organizator:
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, Instytucja Kultury Miasta Kalisza.

Partnerzy Galerii:
Ergo Hestia, Polifarb Kalisz S.A., M&P Alkohole i wina świata.

Patronaty medialne:
Ziemia Kaliska, Calisia.pl, Radio Centrum.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.