DAJ PLAMĘ! 2022

Daj Plamę! to cykl warsztatów rodzinnych w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 13 lat wraz z opiekunami na wspólne, pasjonujące przygody plastyczne, prowadzone w galeryjnej atmosferze świata sztuki. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią tworzyć i dobrze się bawić. Przekonamy Was, że poprzez proste działania można stworzyć coś niezwykłego. Sprawimy, że dotkniecie prawdziwego procesu twórczego i nie zapomnicie wyśmienitej, wspólnej zabawy! W tym roku pracują wspólnie polskie i ukraińskie rodziny.

Warsztaty są bezpłatne i odbywają się cyklicznie w soboty w godzinach od 11 do 12.30 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.
Materiały zapewnia organizator.
Terminy: 21 maja 2022, 04 czerwca 2022, 11 czerwca 2022

Zapisy na warsztaty prowadzi Ewa Kopeć
Tel. 516 190 221

Ilość uczestników: 8 rodzin – 4 rodziny ukraińskie i 4 rodziny polskie.
Miejsce: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
Plac św. Józefa 5, Kalisz
OBECNOŚĆ OPIEKUNA DZIECKA — OBOWIĄZKOWA
Rodziców i dzieci prosimy o punktualność, to dla nas bardzo ważne J
 

SZCZEGÓŁOWY PLAN WARSZTATÓW:

21 maja 2022
Mam Cię, zjem Cię!

Za pomocą ziemniaka robimy kwadratowa pieczątkę 5×5 cm, ścinając boki.
Na tkaninie 100×100 cm  miękkim ołówkiem rysujemy kwadrat 40x40cm – w tym formacie powinna zmieścić się cała szachownica, którą robimy w technice stemplarzu za pomocą ziemniaka.
Pionki wykonane z masy lizakowej, przegotowuje wcześniej prowadzący.
Po wykonaniu planszy rozgrywamy partyjkę warcabów. Można rozegrać turniej między uczestnikami warsztatów.

Do udziału w warsztatach zapraszamy cztery polskie i cztery ukraińskie rodziny.

04 czereca 2022
KOLOROWA PIANKA

Robimy marmurkowy papier za pomocą pianki do golenia i kolorowych tuszy. Zajęcia rozpoczynamy od prześledzenia twórczości  Gerharda Richtera. Niemiecki artysta Gerhard Richter jest znany ze swoich rozmazanych prac. Na tych obrazach zdrapywał  farbę z płótna. W innych obrazach na rozmazanych płaszczyznach malował później pierwszą warstwę, która prześwitywała przez farbę.

Do udziału w warsztatach zapraszamy cztery polskie i cztery ukraińskie rodziny.

11 czerwca 2022
nieMAPA Kalisza
W czasie warsztatów popatrzymy na miasto od nowa i wspólnie zaktualizujemy MAPĘ Kalisza! Porozmawiamy o ulubionych spacerach, poszukamy niebanalnych miejsc, ciekawostek i pomysłów na rodzinne wyprawy, a potem narysujemy je i opiszemy tak, jak robi to MAPA.
Simon Patterson to artysta zafascynowany informacją, słowami i wskazówkami. Tworzy mapy, takie jak Wielki Niedźwiedź, gdzie umieszcza nazwiska pisarzy, piosenkarzy, piłkarzy i polityków na przystankach stacji metra na mapie londyńskiego metra.
Nasza mapa może wyglądać jak podziemna mapa Simona Pattersona lub możemy wymyślić własne wzory i sposoby łączenia stacji.

Do udziału w warsztatach zapraszamy cztery polskie i cztery ukraińskie rodziny.

Mecenasem projektu warsztatów rodzinnych DAJ PLAMĘ! jest ALIOR BANK

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.