„Czarny Dzięcioł – draka po kalisku” – spotkanie z Michałem Jankowskim w Laboratorium Sztuki

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza w czwartek 11 lipca 2024 roku o godzinie 18.00 do Laboratorium Sztuki przy Śródmiejskiej 31, na spotkanie z Michałem Jankowskim.

Michał Jankowski stworzył komiks „Czarny Dzięcioł, czyli draka po kalisku”. Jest to opowieść o lokalnym superbohaterze,  który walczy dniem i nocą z kaliskim półświatkiem. Realizując swoją pracę Michał inspirował się amerykańskimi komiksami o superbohaterach oraz twórczością i stylem Mika Mignola, autora przygód Hellboya. Na spotkaniu w Laboratorium Sztuki Michał zaprezentuje komiks, opowie o tym skąd czerpał pomysły na formułę oraz na fabułę i dlaczego właśnie ta forma artystycznej ekspresji stała się przedmiotem jego pracy dyplomowej.

Spotkanie będzie okazją do poznania młodego artysty oraz jego pracy dyplomowej, która powstała w ramach Pracowni Grafiki Cyfrowej pod kierunkiem prof. UAM dr hab. sztuki Macieja Guźniczaka i mgr. Michała Bugzela na wydziale Padagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

Zobaczyć będziemy mogli także animowany zwiastun komiksu zrealizowany przez autora „Czarnego Dzięcioła” w Pracowni Multimediów prowadzonej przez dr Joannę Dudek i mgr. Tomasza Wolffa.

miejsce spotkania:
Laboratorium Sztuki ul. Śródmiejska 31
11.07.2024 godz. 18.00
producent: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina – Instytucja Kultury Miasta Kalisza

Partnerzy Laboratorium Sztuki:
FB ANTCZAK, AR NEON, GRUPA Mo, SCHIMMEL PIANOS, POLIFARB, KALISZ S.A., GARDEN PRODUCTS. POSTER