26.08.2021 oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Przestrzenna czułość dźwięku”

W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu prezentowana jest aktualnie wystawa „Przestrzenna czułość dźwięku”, której kuratoruje Agnieszka Sukienniczak. Wystawa jest wynikiem konkursu dla kuratorów ogłoszonego przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu w 2020 roku. Wartość samej wystawy stanowią zebrane dzieła sztuki współczesnej odnoszące się do tematu słyszalności architektury. Wśród nich są prace artystów takich jak:
Jan Ankiersztajn, Zuzanna Dembiec, Christina Everts, Katarzyna Krakowiak, panGenerator, Franciszek Sterczewski.

Podczas oprowadzania kuratorskiego przyjrzymy się bliżej pracom zgromadzonym na wystawie i poznamy kulisy budowania koncepcji kuratorskiej. Wystawa ma na celu zachęcenie odbiorcy nie tyle do pasywnego słuchania, co rozumnego usłyszenia otaczającego nas nieustannie pejzażu dźwiękowego. Spotkanie z kuratorką wystawy w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu da możliwość podjęcia dyskusji na temat obecności brzmień w strukturach architektonicznych. Świadomość uczestniczenia w codziennej kompozycji dźwięków ma olbrzymi potencjał artystyczny. Zachęcamy Państwa do wspólnej podróży z przewodniczką po kończącej się niebawem wystawie „Przestrzenna czułość dźwięku”.

Na oprowadzanie zapraszamy w czwartek 26.08.2021 w godz. 19-20, wstęp wolny.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.