Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaEdukacjaWARSZTATYWarsztaty Zielona Strefa

Warsztaty Zielona Strefa

WARSZTATY ZIELONA STREFA

Młodzi Artyści!
W sierpniu rusza program WARSZTATY ZIELONA STREFA w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

Warsztaty przygotowaliśmy dla dwóch grup wiekowych:
I grupa 8 – 12 lat,  3 – 7 sierpnia, godz. 10-15
II grupa 13 -16 lat,  10 -14 sierpnia, godz. 10-15

Podczas WARSZTATÓW ZIELONEJ STREFY wspólnie będziemy łączyć tematy ekologii i sztuki, będziemy sprawdzać, dlaczego istotne jest, że rzeka płynie. Spotkamy się z dziką przyrodą, rozwiążemy leśne zagadki i twórczo zobrazujemy skutki działań człowieka w tej sferze. Poświęcimy także chwilę na niebanalną gimnastykę.

Partnerem projektu są Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Kalisz z siedzibą w Szałe – koordynator pani Beata Kątna oraz  Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Pracownicy Nadleśnictwa Kaliskiego i OKL w Gołuchowie, przybliżą uczestnikom zagadnienia związane z lasem, pomogą rozwiązać leśne zagadki i powiedzą co zrobić żeby bezpiecznie czuć się w lesie. To pierwsza część naszych działań warsztatowych natomiast po przerwie śniadaniowej zapraszamy na działania twórcze, które poprowadzą zaproszone artystki, pani Bogusława Krassowska – Kowalczyk, Izabella Symanowicz oraz Ewa Kopeć animatorka Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

ZIELONA STREFA mogła powstać dzięki współpracy z Miastem Kalisz oraz dzięki współpracy z naszymi nieocenionymi partnerami, wśród których są:
Pan Marek Antczak i FB ANTCZAK, ERGO HESTIA Oddział w Kaliszu, Alior Bank Oddział w Kaliszu, Polifarb Kalisz S.A.  Dzięki wsparciu wymienionych mecenasów wspólnie mogliśmy wykorzystać potencjał tego miejsca, które będzie żyło z Wami i dla Was.

Nabór do WARSZTATÓW ZIELONEJ STREFY rozpoczniemy 21 lipca 2020 roku.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ewą Kopeć tel. 516 190 221 lub na maila: edukacja@tarasin.pl.
Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty są odpłatne.
Koszt: 49 zł (opłata za pięć dni warsztatów)  należy wpłacić do 25 lipca na konto Galerii: 67 1020 2212 0000 5302 0387 8873 PKO BP. Warsztaty będą odbywały się w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15.

Szczegółowy program warsztatów przedstawimy na spotkaniu organizacyjnym 28 lipca o godz. 16:00 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina pl. św. Józefa 5

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X