Wystawa pokonkursowa 35. Konkursu plastycznego Świat Dziecka.

Po raz pierwszy od 35 lat wystawa pokonkursowa Świat Dziecka nie rozpoczęła się 1 czerwca. Wobec aktualnej sytuacji w kraju i na świecie, która związana jest z pandemią koronawirusa, wystawa eksponowana jest wyjątkowo od 3 sierpnia do 1 września 2020. Na 35 Konkurs plastyczny Świat Dziecka wpłynęło 335 prac. W towarzyszącym wystawie katalogu publikujemy 20 nagrodzonych prac. Można je podziwiać na wystawie obok 60 prac wyróżnionych przez jury w składzie: Anna Tabaka – historyk sztuki, Joanna Dudek – artystka, dyrektorka Galerii, Przemysław Dunaj – artysta, Michał Mąka – artysta.  Serdecznie pozdrawiamy wszystkie dzieci, ich opiekunów i nauczycieli oraz instruktorów, dzięki którym dziecięca wrażliwość miała możliwość objawić się w tak różnorodnej formie. Zapraszamy do odwiedzania tej najbarwniejszej wystawy w roku. Zapewniamy, że dzięki najmłodszym artystom jest ona wypełniona fantastyczną mocą spontanicznej energii i niczym niepohamowaną wyobraźnią.

Kuratorka wystawy: Ewa Cierniak

Zapraszamy do oglądania finisażu online 1 września o godz. 17.00 na profilu fb Galerii pod adresem: https://www.facebook.com/GaleriaKalisz/

Poniżej katalog online:

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.