W dniu 11 maja 2018 r. Komisja w składzie:
- Anna Tabaka – historyk sztuki
- Janusz Lewandowski – artysta plastyk
- Adrian Kempa – artysta plastyk
spośród nadesłanych na 33. Konkurs Plastyczny ŚWIAT DZIECKA 1454 pracz 83 miejscowości, nagrodziła następujących autorów:
I grupa
- Hubert Dul – 7 lat, Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki,
nauczyciel: Magdalena Konieczna
- Lena Repełka – 7 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
nauczyciel: Anna Pechytiak
- Kacper Bodys – 7 lat, Pałac Młodzieży w Katowicach, nauczyciel: Katarzyna Markiewicz-
Jarocka
- Magdalena Potowczuk – 7 lat, Pałac Młodzieży w Katowicach, nauczyciel: Katarzyna
Markiewicz- Jarocka
- Maria Nawrotkiewicz – 7 lat, Rydzyński Ośrodek Kultury, nauczyciel: Jerzy Kopras
II grupa
- Zofia Kulik – 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
nauczyciel: Natalia Prokopiak-Latosińska
- Stanisław Pindor – 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
nauczyciel: Anna Świca
- Aleksandra Kowalska – 9 lat , Pałac Młodzieży w Warszawie,
nauczyciel: Bożena Szynkielewska
- Oliwia Dzirba – 9 lat, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach
nauczyciel: Iwona Duda
- Alicja Rybarczyk – 9 lat, Pałac Młodzieży w Warszawie,
nauczyciel: Bożena Szynkielewska
III grupa
- Agata Wolińska – 11 lat, Zespół Szkół Publicznych 1 i 2 w Pleszewie
nauczyciel: Barbara Walter
- Jakub Ćwikła – 12 lat, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
nauczyciel: Katarzyna Stanuch
- Nikola Wnuk – 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
nauczyciel: Katarzyna Stanuch
- Krystian Maj – 12 lat, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
nauczyciel: Katarzyna Stanuch
- Zofia Krzykała – 11 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu, nauczyciel: Bogusława
Kowalczyk
IV grupa
- Zuzanna Lijewska – 15 lat, Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
w Nowych Skalmierzycach, nauczyciel: Magdalena Zielezińska-
Wypiorczyk
- Zuzanna Duleba – 16 lat, Pracownia Plastyczna w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzezinach
nauczyciel: Marta Filipczak
Ponadto przyznano następujące WYRÓŻNIENIA:
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola z oddziałami gimnazjalnymi w Stawiszynie,
nauczyciel: Izabela Drzewiecka
Małgorzata Kołodziejczak – 15 lat
Weronika Jewak – 15 lat
Zofia Macicka – 15 lat
Mateusz Matysiak – 12 lat
Lena Drzewiecka – 8 lat
Hanna Szymańska – 13 lat
Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanym,
nauczyciel: Wojciech Sikorski
Marta Wojciechowska – 6 lat
Klemens Jakubiak – 6 lat
Kacper Zięder – 6 lat
Mateusz Marchewka – 9 lat, nauczyciel: Maria Podobińska
Szkoła Podstawowa w Raczycach, nauczyciel: Barbara Stolarek
Aleksander Namysł – 7 lat
Pałac Młodzieży w Katowicach
Rozalia Marcisz – 6 lat, nauczyciel: Anna Krasnodębska-Okręglicka
Judyta Wardęga – 7 lat, nauczyciel: Anna Krasnodębska-Okręglicka
Agata Sowińska – 5 lat, nauczyciel: Katarzyna Markiewicz- Jarocka
Marysia Śmigielska – 6 lat, nauczyciel: Katarzyna Markiewicz- Jarocka
Maja Mroczkowska – 9 lat, nauczyciel: Anna Krasnodębska-Okręglicka
Michał Ganszczyk – 6 lat, nauczyciel: Katarzyna Markiewicz- Jarocka
Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
nauczyciel: Katarzyna Michalik-Kiszka
Maja Szczucka – 5 lat
Rydzyński Ośrodek Kultury, nauczyciel: Jerzy Kopras
Sara Jamrożek – 14 lat
Martyna Jurek – 11 lat
Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku, nauczyciel: Sylwia Serwach- Barucha
Emilia Klat – 14 lat
Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Głuchołazach, nauczyciel: Anna Knoblich-Kaczmarek
Aniela Piątek – 14 lat
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, nauczyciel: Danuta Słyś-Tohl
Dominika Trybus – 14 lat
Gabriela Gamoń – 14 lat
Anna Kukla – 9 lat
Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu
Marysia Kupaj – 6 lat, nauczyciel: Beata Solińska
Kamila Fibingier – 12 lat, nauczyciel: Bogusława Kowalczyk
Zofia Rycharska – 8 lat, nauczyciel: Beata Solińska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębem, nauczyciel: Iwona Kliber
Wojciech Bączkiewicz – 10 lat
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobkowicach, nauczyciel: Jerzy Jankowski
Kamila Olcha – 12 lat
Jakub Kurzeja – 12 lat
Pracownia Działań Twórczych „MRiNK” w Opolu, nauczyciel: Małgorzata Sibelska-Raduj
Kalina Szczepańska – 6 lat
Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, nauczyciel: Natalia Prokopiak-
Latosińska
Julia Girej-Maińska – 6 lat
Alicja Żyszowska – 9 lat
Szkoła Podstawowa „Edukator” w Ostrowie Wielkopolskim,nauczyciel: Krzysztof Ryfa
Wiktoria Ulbrich – 8 lat
Stanisław Misiek – 10 lat
Jakub Grzeszczyk – 12 lat
Pracownia Plastyczna w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, nauczyciel: Michał Graczyk
Lena Krzemińska – 9 lat
Jarociński Ośrodek Kultury, nauczyciel: Monika Kula
Zofia Zakrzewska – 5 lat
Jędrek Idzikowski – 10 lat
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kietrzu, nauczyciel: Dorota Kaczmar
Amelia Gandurska – 9 lat
Młodzieżowy Dom Kultury im. M.Konopnickiej w Krasnymstawie,
nauczyciel: Joanna Kawęcka
Antonina Mazurek – 5 lat
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach,
nauczyciel: Barbara Malasiewicz
Lena Metrycka – 6 lat
Szkoła Podstawowa w Kotlinie, nauczyciel: Mariusz Idkowiak
Hanna Nawrot – 7 lat
Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Świat” w Kaliszu, nauczyciel: Julita Kołata
Marcin Maleszka – 5 lat
Płocki Ośrodek Kultury, nauczyciel: Anna Liśkiewicz
Weronika Gawlińska – 7 lat
Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie,
nauczyciel: Ewa Makowska
Izabella Jordan – 11 lat
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. K.K. Wielkiego w Lublinie, nauczyciel: Katarzyna Stanuch Paulina Niedzielska – 13 lat
Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie, nauczyciel: Bożena Liszewska
Róża Rudzińska – 7 lat
Olimpia Marzoch – 8 lat
Pałac Młodzieży w Warszawie, nauczyciel: Hanna Stefańska
Patrycja Wajler – 7 lat
Julia Piątkowska – 9 lat
Zofia Gołębiowska – 10 lat
Ewa Ługowska – 11 lat ,nauczyciel: Saida Siczek
Centrum Kultury w Przykonie, nauczyciel: Joanna Chalecka-Kuraszyk
Hubert Jamruszka – 12 lat
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim,
nauczyciel: Iwona Szwarczyńska
Natalia Usarek – 10 lat
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. M. Kopernika w Zambrowie, nauczyciel: Wojciech Rusiecki
Amelia Konopka – 10 lat
Szkoła Podstawowa Nr24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie,
nauczyciel: Katarzyna Stanuch
Agata Poniewozik – 10 lat
Centrum Działań Plastycznych „Akademia” przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji
w Świeciu, nauczyciel: Hanna Kawecka
Agata Hajec – 8 lat
Pałac Młodzieży w Warszawie, nauczyciel: Saida Siczek
Ewa Ługowska – 11 lat