Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaAktualnościWyniki konkursu „De-CODEr otwartych przestrzeni”

Wyniki konkursu „De-CODEr otwartych przestrzeni”

Znamy zwycięzców konkursu na animację inspirowaną życiem i twórczością Jana Tarasina pt. „De-CODEr otwartych przestrzeni”.

W dniu 17 listopada 2017 roku, zgodnie z regulaminem konkursu obradowało Jury w składzie:

dr Marcin Szeląg
Magdalena Sołtys
Marta Czarnecka
dr Joanna Dudek

Jury dokonało przeglądu 11 prac konkursowych zgłoszonych przez 13 uczestników.

Po analizie i  ocenie nadesłanych materiałów komisja konkursowa dokonała wyboru i postanowiła przyznać nagrodę główną w wysokości 2000 zł:

Magdalenie Kasperczyk i Dawidowi Rysiowi za animację „INTER”
(animacja poklatkowa wspomagana technikami 2D i 3D)

Jury przyznało nagrodę główną z uwagi na uniwersalność przesłania i warstwę narracyjną, świadomość doboru języka artystycznego pozwalającą kreatywnie odnieść się do twórczości Jana Tarasina, nadto za swobodę w posługiwaniu się technologią rysunkową i cyfrową.

Jury przyznało również 2 wyróżnienia honorowe:

Małgorzacie Wowczak za pracę „OTWARTE PRZESTRZENIE” (animacja poklatkowa, kadry malowane bezpośrednio przed kamerą) – za najciekawszą interpretację założeń twórczości Jana Tarasina oraz bezpretensjonalny i wysoki wyraz artystyczny animacji. Praca oddaje walory plastyczne – malarskie swoiste dla warsztatu artysty.

Paulinie Koniuk-Fonżychowskiej za pracę „PRZEDMIOT-EMBRION” (animacja poklatkowa z wykorzystaniem plasteliny) – za oryginalność techniki i wysokie wartości estetyczne w interpretacji twórczości Jana Tarasina.

Wręczenie nagród odbędzie się 02.02.2018 roku podczas wernisażu wystawy finalistów „Międzynarodowego Konkursu na Eksperyment w Sztukach Wizualnych – Próba 3”. Przyczyną zmiany terminu jest remont zaplecza Galerii.

Decyzją Jury wszystkie 3 prace zostaną zaprezentowane w przestrzeni publicznej.

Organizatorzy oraz członkowie Jury składają gratulacje laureatom oraz dziękują wszystkim uczestnikom za zgłoszenie swojego udziału w konkursie.

Partnerem konkursu jest ALIOR Bank. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie prof. Adama Myjaka.

Konkurs odbył się w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia Galerii.

 

img006

img007

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X