WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – Wyjątkowa Wystawa Lalek

2 lutego 2019 roku, o godzinie 12:00 w ramach projektu realizowanego pod hasłem „Wszystkie Kolory Świata” zapraszamy na Wyjątkową Wystawę Lalek połączoną z ich licytacją.

Od godziny 10:00 będzie można podziwiać wystawę w siedzibie Galerii.

W Kaliszu od kilku lat w ramach programu „Wszystkie Kolory Świata” prowadzonego przez organizację humanitarną UNICEF  udziela się wiele szkół. W tym roku jako szósty uczestnik akcję wsparła także Szkoła Podstawowa Specjalna numer 19, co spotkało się z ogromnym odzewem i zaangażowaniem kaliszan.

Lalki szyli niemal wszyscy – uczniowie szkoły, pod pilnym okiem nauczycieli i rodziców oraz mieszkańcy Kalisza. Udało się zaangażować władze miasta oraz pracowników wielu kaliskich środowisk. Uczestnicy wspólnie przygotowali charytatywne laleczki, które zostaną wylicytowane na uroczystej aukcji. Dochód zostanie przekazany na zakup szczepionek dla ubogich dzieci.

Uszyte lalki są symbolem pomocy, jakiej podopieczni szkoły chcą udzielić swoim rówieśnikom z Sierra Leone – kraju uznawanego za jedno z najbiedniejszym państw świata. Każda lalka otrzymała swoje imię i hobby. W trakcie trwania projektu to dzieci decydowały o tym, jaki kolor skóry otrzyma ich laleczka, jakiego kraju będzie reprezentantem oraz jaki strój będzie nosić. Unikamy stawiania barier – liczą się WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina jest partnerem tego wydarzenia.

UNICEF

Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci, tak, by ograniczyć śmiertelność dzieci spowodowaną chorobami. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w krajach najbiedniejszych. UNICEF chce w ten sposób uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.